NAUJIENOS

Nauji BIM mokymai ir BIM kompetencijos  brigadininkams

2019 m. kovo 19 d. Kviečiame registruotis į naujus praktinius BIM (statinio informacinio modeliavimo) mokymus, skirtus brigadininkams ir aukštos kvalifikacijos (IV-V lygio) statybininkams 201-04-03 Vilniuje.

Baigę šiuos mokymus, įgysite žinių ir įgūdžių, reikalingų statinio informacinio modelio naudojimui, galėsite planšetėje ar išmaniajame telefone skaityti, suprasti skaitmeninius brėžinius ir jais vadovautis.

Pabaigus mokymus, galimas kompetencijos vertinimas įgytai BIM taikymo kompetencijai.

Registruotis


Įvertinti fasadų montuotojai

2019 m. vasario 15 d. STATREG kompetencijų vertintojai lankėsi langų, durų ir kt. fasado elementų montavimo darbus vykdančios UAB „Rukvina“ objekte. Čia įvertinti 9 montuotojai, jiems bus išduotos statybininko kortelės.

Statybininko kortelę gali gauti visi statybos sektoriaus darbuotojai, patvirtinę turimas kompetencijas. Daugiau informacijos – čia.


UAB „Grinda“ darbininkams išduotos statybininko kortelės

STATREG komanda lankėsi UAB „GRINDA“, kur 23 darbininkams įteiktos kompetenciją įrodančios Statybininko kortelės.

„Stebime situaciją Europoje, Skandinavijos šalyse ir nenorime atsilikti. Statybininko kortelėje telpa visa žmogaus istorija – kompetencijos, kvalifikacija, darbų saugos išmanymas. Tai yra darbų kokybės garantas“, – teigia Kęstutis Vaicekiūtis, UAB „Grinda“ direktorius.

Vertinimas

„Grinda“ ketina tęsti kompetencijų vertinimą ir statybininko korteles išduoti visiems įmonės darbininkams.

Apie STATREG 

STATREG įsteigė 2017 metais Lietuvos statybininkų asociacija kartu su partneriais įgyvendindama BuildUpSkills ENERGOTRAIN projektą. Tuo metu savanoriška darbininkų sertifikavimo sistema apsiribojo tik A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės pastato statybai ir įrenginių montavimui reikalingų kompetencijų - žinių, gebėjimų ir įgūdžių – patvirtinimu.Šiandien Lietuvos statybininkų asociacija sėkmingai įgyvendina platesnius tikslus, tam pasitelkusi ir naujų partnerių.

Kam skirta STATREG?

Sistema yra skirta statybos sektoriaus įmonėms, statybos darbus vykdantiems asmenims, užsakovams, statybos veiklą inspektuojančioms valstybinėms institucijoms.

Kokia STATREG nauda darbuotojui?

  • Darbuotojas gali prisiregistruoti sistemoje StatReg.lt ir gauti statybininko kortelę. Naudodamasis statybininko kortele, darbininkas gali internetu prisijungti prie sistemos ir pateikti savo gyvenimo aprašymą (turimą profesinę patirtį, patvirtintas kompetencijas ir kitus duomenis, patvirtinančius reikalavimų atitikimą). Gyvenimo aprašymo forma yra pripažįstama ir patvirtinta Lietuvos statybininkų asociacijos. Tokiu būdų darbuotojas gali greitai ir patogiai įrodyti savo profesinių kompetencijų lygį.
  • Asmuo, prisiregistravęs sistemoje StatReg.lt bus elektroniniu paštu kviečiamas į kvalifikacijos kėlimo kursus ir kitus mokymus pagal jo gyvenamąją vietą. Taip pat sistemoje galės matyti mokymo ir įgūdžių bei kvalifikacijos kėlimo organizacijas susijusias su statybos sektoriumi, bei jų organizuojamus mokymus pagal vietoves ir jų rengimo datą, susipažinti su atestavimo procesu ir galimybėmis. Šios sistemos pagalba greitai ir patogiai gaudami šią informaciją, darbuotojai galės kelti savo kvalifikacijos lygį ir vystyti kompetencijas.

Kokia STATREG nauda darbdaviui?

  • Darbdavys sistemoje StatReg.lt galės kaupti ir pildyti savo įmonės darbo išteklių duomenis pagal nustatytą duomenų struktūrą, kuri yra patvirtinta Lietuvos statybininkų asociacijos.
  • Įmonė (darbdavys), ketindama priimti į darbą naują darbuotoją, turės pakankamai patikimos informacijos (patvirtintos StatReg.lt administratorių) apie kandidatą į laisvą darbo vietą, kurią galės pasiekti StatReg.lt sistemoje.
  • Plečiantis skaitmeninės statybos priemonėms, yra numatyta galimybė susieti darbus ir juos atlikusį asmenį (pvz., elektroniniame statybos žurnale). Tai sudarys galimybę sukurti atliktų darbų kokybės ir turimos kvalifikacijos kėlimo sąsają.
  • Įmonė turės pagrindą sukurti motyvacines ir kvalifikacijos kėlimo sistemas, taip prisidedant prie įmonės darbo našumo ir konkurencingumo didinimo.
  • Įmonė galės pateikti turimų darbo išteklių, darbuotojų profesinių kompetencijų pagrindimą užsakovams.

Kokia STATREG nauda perkančiajai organizacijai?

  • Perkančioji organizacija gali pasitikrinti pateiktų įmonėje dirbančių kvalifikuotų specialistų sąrašą
  • Perkančioji organizacija gali pasirinkti tą paslaugos tiekėją, kuris turi numatomiems darbams kompetentingus specialistus.
Asmens duomenų apsauga – svarbus portalo patikimumo aspektas. Tam portalą administruojanti Lietuvos statybininkų asociacija 2017 metais užsiregistravo ir nuolat tobulina savo sistemą.

Tarptautinis pripažinimas  – kai kuriose ES ir EFTA šalyse statybininko identifikacinė kortelė privaloma. LSA šiuo metu aktyviai dirba, kad galiojanti kortelė, turinti sąsają su STATREG būtų tinkama identifikuoti darbuotojus įmonėms vykdant darbus kitose šalyse.

Darbo resursų poreikio planavimas  –  tam pirmiausia reikia žinoti esamus resursus ir turėti greitai bei paprastai veikiančią poreikio nustatymo sistemą. Tikime, portalas STATREG tą padės įgyvendinti. 

{{msg}}