2024-11-26: Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad visi statybų darbus atliekantys darbuotojai turi turėti skaidriai dirbančiojo ID. Statytojas (užsakovas) taip pat privalo užtikrinti, kad visi statybos darbus atliekantys fiziniai asmenys turėtų suformuotus galiojančius kodus. Daugiau informacijos rasite čia.
STATREG vartotojams primename, kad nustojus dirbti, ar pasikeitus darbovietei, reikia šią informaciją atnaujinti savo STATREG profilyje, skiltyje darbo patirtis, arba informuoti STATREG administraciją el. pašto adresu info@statreg.lt.
Visi STATREG vartotojai gali paprastai ir nemokamai importuoti skaidriai dirbančiojo ID (SDID) į savo Statybininko ar Inžinieriaus kortelę!
Įmonių atstovai STATREG sistemoje gali importuoti iškart visų savo darbuotojų SDID į jų STATREG korteles vos kelių mygtukų paspaudimu.
Plačiau...
2024-04-05: Tarptautinė bei didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA sugrįžta!
LSA trečius metus iš eilės kviečia visus profesionalus, turinčius STATREG Statybininko ar Statybos Inžinieriaus korteles, apsilankyti parodoje RESTA 2024 nemokamai!
Atvykstant į parodą su savimi būtina turėti STATREG Statybininko ar Inžinieriaus kortelę ir ją pateikti prie įėjimo.
Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.
Plačiau...
Kiekviena kompetencija kyla iš statybos darbų ar veiklų, apibrėžtų STR 1.06.01:2016 „Statybos darbai. Statinio statybos priežiūra“ ir darbdavių arba darbuotojų poreikių pademonstruoti savo kompetencijas.
Lietuvos statybininkų asociacija rengia kompetencijų aprašus pagal reglamento nustatytą statybos darbų klasifikavimą, statybos sektoriaus profesinį standartą, juos papildant darbdavių paaiškinimais bei patikslinsimais.
Kiekviena kompetencija yra susieta su viena ar keliomis kompetencijų sritimis. Kompetencijų sritys siejamos su viena ar keliomis statybos darbininkų II-V lygio kvalifikacijomis. Kiekvienos kompetencijos apraše, atsižvelgiant į darbuotojo numanomą lygį, apibrėžiama kompetencija ir jos ribos.
Kai kurioms kompetencijoms gali būti nustatytas ribotas galiojimas, pvz. kai kurių kompetencijų patvirtinimui būtinos valstybės reglamentuojamos darbų saugos kvalifikacijos (pažymėjimai) ar kompetencijos. Pasibaigus ribotam galiojimui asmuo savo statreg.lt paskyroje pateikia prašymą naujai kompetencijai. Kompetencija vertinama ir patvirtinama ta pačia tvarka kaip ir pirmą kartą. Jei per tą laiką buvo pakeistas kompetencijos aprašas, pavadinimas, vertinimo klausimai ir užduotys – vertinimas vykdomas pagal galiojančius dokumentus.
Kompetencija - įrodytas gebėjimas naudoti žinias ir įgūdžius atliekant tam tikrą veiklą arba siekiant numatytų rezultatų.
Kvalifikacija - teisės aktų nustatyta tvarka pripažįstama asmens turimų kompetencijų arba profesinės patirties ir turimų kompetencijų, reikalingų tam tikrai veiklai, visuma.
Kvalifikacijos lygis - kaip nustatyta Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo priede (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. rugpjūčio 24 d. nutarimo Nr. 986 redakcija).
I lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, susidedančiai iš vieno ar kelių paprastų specializuotų veiksmų ar operacijų. Atliekant veiklą gebama pritaikyti pagrindines žinias, būdingas vykdomai veiklai.
Veiklos aplinka yra aiški, veikla atliekama pagal detalias instrukcijas, kai kuriais atvejais būtina intensyvi priežiūra, vadovavimas ir pagalba.
Veiklą sudarančios situacijos, veiksmai ir operacijos pastovūs ir nuolat kartojasi.
II lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, kurią sudaro veiksmai ir operacijos, skirti paprastoms problemoms spręsti. Atliekant veiklą gebama pritaikyti pagrindines veiklai būdingas faktines žinias.
Veiklai atlikti reikalinga priežiūra, vadovavimas ir pagalba.
Veiklą sudarantys veiksmai ir operacijos yra pastovūs.
III lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, susidedančiai iš veiksmų ir operacijų siaurose veiklos srityse. Veikla gali apimti kelis ir daugiau specializuotų veiklos uždavinių, kuriems reikia pritaikyti gerai žinomus ir išbandytus sprendimus. Atliekant veiklą gebama pritaikyti būdingas vykdomai veiklai žinias apie veiklos srities faktus, principus ir procesus.
Veikla atliekama savarankiškai, vadovaujant aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui ir esant išorinei atlikimo kokybės kontrolei.
Veiklos aplinka gali reikalauti gebėjimo prisitaikyti prie paprastų konteksto pokyčių.
IV lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, susidedančiai iš veiksmų ir operacijų palyginti plačiose veiklos srityse. Veikla atliekama vykdant keletą ir daugiau specializuotų veiklos uždavinių, kurių galimi sprendimai ne visada išbandyti ir žinomi. Atliekant veiklą gebama pritaikyti faktines ir teorines žinias, būdingas plačiam kontekstui, susijusiam su veiklos sritimi.
Veikla atliekama savarankiškai, prisiimant atsakomybę už veiklos atlikimo procedūrų ir rezultatų kokybę. Įgijus patirties, kvalifikacija leidžia perduoti praktinius veiklos įgūdžius žemesnės kvalifikacijos darbuotojams ir prižiūrėti jų veiklą.
Veiklos aplinka reikalauja gebėjimo prisitaikyti prie pokyčių, lemiamų veiklos konteksto kaitos, kuri dažniausiai nuspėjama.
V lygis
Kvalifikacija skirta veiklai, pasižyminčiai kompleksišku veiklos uždavinių derinimu skirtingose veiklos srityse. Veikla apima žemesnės kvalifikacijos darbuotojų kompetencijų vertinimą ir mokymą. Veikla reikalauja derinti išsamias veiklos srities žinias su bendrosiomis žiniomis, sprendžiant įvairias specializuotas veiklos užduotis keliose skirtingose veiklos srityse.
Darbuotojas atlieka veiklą savarankiškai, jos priežiūra apsiriboja tik rezultatų įvertinimu. Veiklos uždavinius nustato aukštesnės kvalifikacijos darbuotojas, dažnai suteikdamas veiklos atlikėjui galimybes pasirinkti šių uždavinių sprendimo būdus ir priemones. Darbuotojas vadovauja žemesnės kvalifikacijos darbuotojų veiklai, planuoja ir skirsto veiklos užduotis, prižiūri veiklos atlikimą, konsultuoja ir tikrina veiklos atlikimo kokybę.
Veiklos technologiniai ir organizaciniai reikalavimai ir jos aplinka nuolat kinta, pokyčiai dažnai nenuspėjami ir gali būti susiję su naujomis veiklos sritimis.
VI, VII, VIII lygiai
Apibrėžia inžinierių kvalifikacijas.