NAUJIENOS

Kviečiame dalyvauti Statybininkų dienoje ir Statybininkų olimpiadoje

2022-08-01: Š.m. rugsėjo 9 d. vyks vienas didžiausių ir svarbiausių renginių metuose statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė. Daugiau informacijos, dalyvavimo galimybes ir kitą informaciją rasite čia.

Neatsiejama šventės dalis - Statybininkų olimpiada.
Kasmet Statybininkų olimpiadoje dalyvauja nemažas būrys įvairių įmonių bei organizacijų komandų, iš skirtingų šalies regionų, o geriausieji būna pagerbiami oficialiojoje šventės dalyje. Olimpiados nuostatus rasite čia
Registracija į Statybininkų olimpiadą čia.

Lietuvos statybininkų asociacijos Dvejetų teniso turnyras.
Šis turnyras organizuojamas pirmą kartą, tai yra atskira Statybininkų olimpiados dalis. Dvejetų teniso turnyro nuostatus rasite čia.
Registracija į LSA Dvejetų teniso turnyrą (registruotis galima iki rugpjūčio 12 d.).
Plačiau...


Prasidėjo paraiškų priėmimas metų statybos inžinieriaus apdovanojimams

2022-06-29: Kviečiame dalyvauti LSIS ir LSA organizuojamuose apdovanojimuose „Metų statybos inžinierius“.

Nedelskite siūlyti savo ryškiausius inžinierius!

  🗓️ Paraiškos priimamos el.paštu lsis@lsis.lt iki 2022 m. rugpjūčio 15 d.

Geriausieji 2022 metų inžinieriai (-ės) bus pagerbiami ir apdovanojami Statybininkų dienos šventės metu, rugsėjo 9 d.
Plačiau...


Statybininko kortelės išduotos geriausiems VSRC absolventams

2022-06-21: STATREG vertintojai dalyvavo formaliuose, baigiamuosiuose VSRC egzaminuose, vertino egzamino dalyvių gebėjimus tinkamai atlikti paskirtas užduotis. 

Geriausiais balais praktinius egzaminus išlaikiusiems VSRC apdailininkams ir santechnikams be diplomų buvo išduotos ir Statybininko kortelės.

LSA ir VSRC tikisi, kad tai taps įprasta egzaminų pabaiga, paskatins mokinius siekti geresnių rezultatų ir daugiau domėtis savo profesija.
Plačiau...

Dažniausiai užduodami klausimai ir naudinga informacija

Kuo skiriasi Statybininko kortelė ir skaidriai dirbančiojo ID kodasStatybininko kortelė tai kompetencijų patvirtinimo dokumentas, sąsaja su STATREG registru, darbo laiko apskaitos priemonė ir kitų darbdaviui bei darbininkui naudingų funkcijų įgyvendinimo įrankis. Kortelė yra asmeninė, vienas darbininkas gali turėti tik vieną kortelę kartu turėdamas ir savo profilį STATREG sistemoje. Visiems turintiems Statybininko korteles darbdaviai gali automatiškai sukelti SDID kodus, jų galiojimas bus nuolat automatiškai tikrinamas.

Statybininko kortelė nėra privaloma, šiandien tai darbuotojo ar darbdavio pasirinkimas. Lygiai toks pats funkcionalumas ir Statybos inžinieriaus kortelės.

Skaidriai dirbančio ID kodas (SDID) nuo 2022 metų balandžio 1 dienos privalomas visiems statybvietėje statybos darbus atliekantiems asmenims, analogiškas „kodas“ privalomas ir ne Lietuvos piliečiams.

Skaidriai dirbančio ID kodą gali darbuotojas parsisiųstiSODRA portalo, taip pat ir įmonių atstovai gali gauti visų įmonės darbuotojų kodus. Nesvarbu, ar darbuotojas statybininkas ar ne.

Nelegalai SDID kodo negali gauti, tai yra, jei jūsų verslo liudijimas ar pažyma negalioja ir nedirbate jokioje įmonėje – SDID kodo negalite gauti, o jei gavote anksčiau – jis negalioja. Ar esate mokesčių mokėtojas galite pasitikrinti VMI portale, ar galioja SDID kodas galite pasitikrinti jį skenuodami SODRA priemone.

Jei jums kyla klausimas kas yra statybos darbai, paskaitykite STR 1.06.01 Statybos darbai 1 priedą.
Statybininko kortelė. Atmintinė įmonės vadovui.
Statybininko kortelė. Statybos darbininkams
Statybos sektoriaus profesinis standartas LSA aktyviai dalyvavo statybos sektoriaus profesinio standarto rengime

Kokie yra Lietuvos darbininkų kvalifikacijų lygiai ir kaip jie apibrėžiami?
 • Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašo priedas (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. rugpjūčio 24 d. nutarimo Nr. 986 redakcija)

       I lygis
  Kvalifikacija skirta veiklai, susidedančiai iš vieno ar kelių paprastų specializuotų veiksmų ar operacijų. Atliekant veiklą gebama pritaikyti pagrindines žinias, būdingas vykdomai veiklai.

  Veiklos aplinka yra aiški, veikla atliekama pagal detalias instrukcijas, kai kuriais atvejais būtina intensyvi priežiūra, vadovavimas ir pagalba.

  Veiklą sudarančios situacijos, veiksmai ir operacijos pastovūs ir nuolat kartojasi

       II lygis
  Kvalifikacija skirta veiklai, kurią sudaro veiksmai ir operacijos, skirti paprastoms problemoms spręsti. Atliekant veiklą gebama pritaikyti pagrindines veiklai būdingas faktines žinias.

  Veiklai atlikti reikalinga priežiūra, vadovavimas ir pagalba.

  Veiklą sudarantys veiksmai ir operacijos yra pastovūs

       III lygis
  Kvalifikacija skirta veiklai, susidedančiai iš veiksmų ir operacijų siaurose veiklos srityse. Veikla gali apimti kelis ir daugiau specializuotų veiklos uždavinių, kuriems reikia pritaikyti gerai žinomus ir išbandytus sprendimus. Atliekant veiklą gebama pritaikyti būdingas vykdomai veiklai žinias apie veiklos srities faktus, principus ir procesus.

  Veikla atliekama savarankiškai, vadovaujant aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui ir esant išorinei atlikimo kokybės kontrolei.

  Veiklos aplinka gali reikalauti gebėjimo prisitaikyti prie paprastų konteksto pokyčių

       IV lygis
  Kvalifikacija skirta veiklai, susidedančiai iš veiksmų ir operacijų palyginti plačiose veiklos srityse. Veikla atliekama vykdant keletą ir daugiau specializuotų veiklos uždavinių, kurių galimi sprendimai ne visada išbandyti ir žinomi. Atliekant veiklą gebama pritaikyti faktines ir teorines žinias, būdingas plačiam kontekstui, susijusiam su veiklos sritimi.

  Veikla atliekama savarankiškai, prisiimant atsakomybę už veiklos atlikimo procedūrų ir rezultatų kokybę. Įgijus patirties, kvalifikacija leidžia perduoti praktinius veiklos įgūdžius žemesnės kvalifikacijos darbuotojams ir prižiūrėti jų veiklą.

  Veiklos aplinka reikalauja gebėjimo prisitaikyti prie pokyčių, lemiamų veiklos konteksto kaitos, kuri dažniausiai nuspėjama

       V lygis
  Kvalifikacija skirta veiklai, pasižyminčiai kompleksišku veiklos uždavinių derinimu skirtingose veiklos srityse. Veikla apima žemesnės kvalifikacijos darbuotojų kompetencijų vertinimą ir mokymą. Veikla reikalauja derinti išsamias veiklos srities žinias su bendrosiomis žiniomis, sprendžiant įvairias specializuotas veiklos užduotis keliose skirtingose veiklos srityse.

  Darbuotojas atlieka veiklą savarankiškai, jos priežiūra apsiriboja tik rezultatų įvertinimu. Veiklos uždavinius nustato aukštesnės kvalifikacijos darbuotojas, dažnai suteikdamas veiklos atlikėjui galimybes pasirinkti šių uždavinių sprendimo būdus ir priemones. Darbuotojas vadovauja žemesnės kvalifikacijos darbuotojų veiklai, planuoja ir skirsto veiklos užduotis, prižiūri veiklos atlikimą, konsultuoja ir tikrina veiklos atlikimo kokybę.

  Veiklos technologiniai ir organizaciniai reikalavimai ir jos aplinka nuolat kinta, pokyčiai dažnai nenuspėjami ir gali būti susiję su naujomis veiklos sritimis

Atmintinė inžinieriui - kontrolinis sąrašas
Atsispausdinkite ir pasižymėkite, ką jau atlikote:
ATMINTINĖ INŽINIERIUI - KONTROLINIS SĄRAŠAS, IF-AI-1

Instrukcijos, formos ir dokumentai statybos inžinieriams
{{msg}}