STATREG NAUJIENOS

Paroda RESTA 2024 su STATREG kortele nemokamai!

2024-04-05: Tarptautinė bei didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA sugrįžta!
LSA trečius metus iš eilės kviečia visus profesionalus, turinčius STATREG Statybininko ar Statybos Inžinieriaus korteles, apsilankyti parodoje RESTA 2024 nemokamai!


Atvykstant į parodą su savimi būtina turėti STATREG Statybininko ar Inžinieriaus kortelę ir ją pateikti prie įėjimo.
Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.
Plačiau...


Geriausieji Vilniaus statybininkų rengimo centro absolventai gaus ne tik diplomą, bet ir Statybininko kortelę!

2024-03-04: Tai naujas VSRC ir LSA bendradarbiavimo etapas.
Nuo šiol visi pažangiausieji Vilniaus statybininkų rengimo centro moksleiviai, gerai išlaikę baigiamuosius egzaminus, nemokamai gaus savo STATREG Statybininko kortelę!

Statybininko kortelė, ne tik profesionalaus statybininko įrankis, tačiau ir kvalifikacijas patvirtinantis dokumentas, kuris palengvins, ką tik mokslus baigusių statybininkų įsiliejimą į darbo rinką.
Plačiau...

Naujienos

 

2024-04-05

Paroda RESTA 2024 su STATREG kortele nemokamai!

Tarptautinė bei didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA sugrįžta!
Šių metų balandžio 25 - 27 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksianti paroda lauks visų statančių, renovuojančių ir besidominčių naujausiomis statybų technologijomis bei tendencijomis.

Lietuvos statybininkų asociacija trečius metus iš eilės kviečia visus profesionalus, turinčius STATREG Statybininko ar Statybos Inžinieriaus korteles, apsilankyti parodoje RESTA 2024 nemokamai!

Atvykstant į parodą su savimi būtina turėti STATREG Statybininko ar Inžinieriaus kortelę ir ją pateikti prie įėjimo.

Statybų verslui skirta paroda RESTA 2024 yra vienintelė specializuota paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą.
Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.


2024-03-04

Geriausieji Vilniaus statybininkų rengimo centro absolventai gaus ne tik diplomą, bet ir Statybininko kortelę!

Vilniaus statybininkų rengimo centras (VSRC) ir Lietuvos statybininkų asociacija (LAS) pradeda naują bendradarbiavimo etapą. 
Nuo šiol visi pažangiausieji Vilniaus statybininkų rengimo centro moksleiviai, gerai išlaikę baigiamuosius egzaminus, nemokamai gaus savo STATREG Statybininko kortelę!

Ši iniciatyva, tai VSRC ir LSA įsteigta, skatinamoji priemonė, norint didinti būsimųjų absolventų susidomėjimą savo profesija ir atsidavimą mokslams.
Mokiniams šios naujovės papildomų sunkumų sukelti neturėtų, nes jų baigiamasis egzaminas bus užskaitomas ir kaip STATREG kompetencijų vertinimas.

Statybininko kortelė, ne tik profesionalaus statybininko įrankis, tačiau ir kvalifikacijas patvirtinantis dokumentas, kuris palengvins, ką tik mokslus baigusių statybininkų įsiliejimą į darbo rinką.


2023-08-16


Kviečiame dalyvauti Statybininkų olimpiadoje Druskininkuose!

Kviečiame įmonių bei organizacijų kolektyvus aktyviai rinkti savo komandas ir jau rugsėjo 8 - 9 d. kartu varžytis tradicinėje Statybininkų olimpiadoje Druskininkuose!

Šiemet ji - rekordinė savo rungčių ir dalyvių skaičiumi: dalyviai turės galimybę susirungti krepšinio (3x3), bėgimo miesto gatvėmis rungtyse ir lauko teniso turnyre ar išbandyti auto slalomą. Stipriausių ir geriausių komandų lauks specialūs prizai!

Olimpiada vyks Statybininkų šventės metu, rugsėjo 8 ir 9 dienomis, Druskininkuose.

Olimpiados nugalėtojus apdovanosime rugsėjo 9 d., 15 val., Druskininkų miesto aikštėje, kur po to šventę tęsime energingųjų BIPLAN koncerte!

Geras laikas, įsimintini įspūdžiai ir daug džiugių emocijų - GARANTUOTA!

Kviečiame registruotis:

🟢 Statybininkų olimpiados dalyvio mokestis krepšinio, auto slalomo ir lauko teniso rungtyse: 80 Eur/asm. (dalyvavimas vienoje rungtyje, oficialioje šventės dalyje ir furšete);
🟢 Statybininkų olimpiados dalyvio mokestis bėgimo rungtyje: 20 Eur/asm. (dalyvavimas bėgimo rungtyje)
80 Eur/asm. (dalyvavimas bėgimo rungtyje, oficialioje šventės dalyje ir furšete);
🚩 Registracija į olimpiadą vyksta iki 2023 m. rugpjūčio 28 d.

Registraciją į Statybininkų olimpiadą rasite ČIA.
Daugiau informacijos apie šventę rasite ČIA.


2023-08-01

Rugsėjo 8 d. Druskininkuose – STATYBININKŲ DIENA 2023 ir LSA 30-mečio minėjimas

Rugsėjo 8-9 d. Lietuvos statybininkų bendruomenė rinksis Druskininkuose, kur tradiciškai švęs savo profesinę šventę: renginio dalyvių lauks šventinis renginys, statybininkų ir inžinierių apdovanojimai, koncertai ir sportinė Olimpiada.

Statybininkų diena – jau 24-us metus iš eilės organizuojama profesinė šventė, skirta pagerbti visus Lietuvos statybininkus. Šiemet ši šventė ypatinga – kartu bus minimas LSA 30-ies veiklos metų jubiliejus.

Renginys kasmet suburia kelis šimtus dalyvių iš statybų verslo, valdžios, mokslo ir švietimo institucijų, giminingų asociacijų ir organizacijų.

Šių metų šventės pradžią vainikuos iškilminga statybininkų eisena per Druskininkų miestą nuo Druskonio ežero. Po jos renginio dalyvių lauks šventinė apdovanojimų ceremonija ir jaunosios kartos operos solistų grupės „Il Senso“ koncertas. Apdovanojimų metu bus pagerbti labiausiai pasižymėję šalies statybų sektoriaus darbuotojai, kuriems bus įteikiamos LR Seimo, Vyriausybės, Aplinkos ministerijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir kitų asociacijų padėkos bei apdovanojimai už nuopelnus statybos srityje.

Šiemet, kaip ir kasmet, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) ir Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) skelbia geriausiųjų metų inžinierių rinkimus. Pripažinti geriausieji inžinieriai ir inžinierės bus apdovanoti šventės metu. Daugiau informacijos apie konkursą, paraiškų teikimo formas ir kitą informaciją rasite ČIA

Profesinę šventę statybininkai įprasmins statybininkų ąžuolo sodinimu, kuriuo bendruomenė prisidės ne tik prie pastatų, bet ir Lietuvos miškų kūrimo.

Rugsėjo 8-9 d. aktyviausieji turės progą varžytis įvairiose sporto rungtyse tradicinėje Statybininkų olimpiadoje. Šiemet ji - rekordinė savo rungčių ir dalyvių skaičiumi: dalyviai turės galimybę susirungti krepšinio (3x3), bėgimo miesto gatvėmis rungtyse ir dvejetų lauko teniso turnyre ar išbandyti auto slalomą.

Ir tai dar ne viskas – rugsėjo 9 d., šeštadienį, 16 val., LSA visus kvies į Druskininkų miesto centrinę aikštę (Vilniaus al. 24), kur susirinkusių lauks dovana – nuotaikingas BIPLAN koncertas.

Kviečiame registruotis, aktyviai dalyvauti ir su visa statybininkų bendruomene švęsti savo profesinę šventę!

Registraciją į šventę rasite ČIA.
Registraciją į Statybininkų olimpiadą rasite ČIA.

Šventės dalyvio mokestis – 180 Eur/asm. Lydinčiajam asmeniui (antroji pusė) – 40 Eur/asm.
Registracija į šventę vyksta iki 2023 m. rugsėjo 4 d.
Registracija į Statybininkų olimpiadą vyksta iki 2023 m. rugpjūčio 28 d.

Išsami informacija apie renginį: https://www.statybininkai.lt/lt/statybininku-svente
Kilus papildomiems klausimams, kreiptis: info@statybininkai.lt

Renginio rėmėjai ir partneriai: „VA Statyba“, „Jungtiniai projektai“, „Kauno tiltai“, „Layher Baltic“, „Lietuvos statybos inžinierių sąjunga“, „Statyba ir architektūra“, „Statybų naujienos.lt“.


2023-04-19

Su STATREG kortele apsilankykite RESTA 2023 nemokamai!

RESTA – didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda, skirta visiems statantiems, renovuojantiems ir besidomintiems naujausiomis technologijomis.
Paroda RESTA, kaip įprasta, suburs statybų verslo atstovus iš Lietuvos ir kitų užsienio šalių.
Paroda aktuali ne tik statybų, įrengimo bei apželdinimo entuziastams, ieškantiems inovatyvių sprendimų savo namams, bet ir statybos specialistams.

Lietuvos statybininkų asociacija kviečia visus profesionalus, turinčius STATREG Statybininko ar Statybos Inžinieriaus korteles apsilankyti parodoje RESTA 2023 nemokamai!

Atvykstant į parodą su savimi būtina turėti STATREG Statybininko ar Inžinieriaus kortelę ir ją pateikti prie įėjimo.

Paroda RESTA 2023 vyks balandžio 27–29 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.
Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.


2023-04-07

Konkursas LIETUVOS GAMINYS UKRAINOS ATSATYMUI“

Konkurso organizatoriai Lietuvos statybininkų asociacija ir UAB Lietuvos parodų ir kongresų centras „LITEXPO“ siekia dar kartą sutelkti šalies bendruomenę sugriautos Ukrainos atstatymo misijai.

Jau daugiau kaip metus vyksta karas Ukrainoje ir kiekviena karo diena nusineša ne tik žmonių gyvybes, bet sąlygoje didžiulius statinių ir miestų infrastruktūros sugriovimus. Ukrainos atstatymo ir atkūrimo poreikiai, praėjus daugiau kaip metams nuo Rusijos invazijos pradžios, išaugo iki 381,06 mlrd. eurų, apie tai 2023 metų kovo mėn. pranešė Pasaulio bankas. Tačiau, į žalos dydį ir atkūrimo poreikius neįtraukti duomenys apie okupuotose teritorijose prarastą infrastruktūrą, būstus ir įmones. Karas baigsis ir Ukraina nugalės, bet šios sugriautos šalies atstatyme dar daug metų turės dirbti visos Europos statybininkai. 

Didelio masto atstatymo darbams galime ruoštis ir mes, Lietuvos statybų pramonės atstovai. Organizuodami konkursą „Lietuvos gaminys Ukrainos atstatymui“ siekiame skatinti Lietuvos gamintojus kurti, gaminti ir tiekti produktus, galinčius padėti Ukrainos atstatymui.

Susipažinti su konkursui pateiktais statybos produktais, medžiagomis ir elementais, statybos mechanizmais, pagalbinėmis priemonėmis bei techniniais – technologiniais sprendimais, projektais galės visi parodos RESTA 2023 lankytojai.

Kviečiame įmones teikti paraiškas ir dalyvauti konkurse!
Išsamią informaciją apie konkursą rasite čia:
LGUA Konkurso nuostatai 2023
LGUA Vertinimo reglamentas 2023
Paraiškos forma (paraiškos priimamos iki balandžio 21 d. 17 val.).
www.atstatykukraina.lt


2023-01-13

Minima Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Laisvė – tai didžiausia kiekvieno žmogaus ir visos tautos vertybė.

Šiandien kartu prisimename tuos, kurie kovojo už mūsų visų laisvę.

Tuomet statybininkų bendruomenė taip pat neliko abejinga, stengėsi prisidėti kaip galėdami, pasitelkę savo techniką statė barikadas.

Ypatingai prisimename mūsų bendruomenės narį, Darių Gerbutavičių, tuometinį Vilniaus statybininkų rengimo centro mokinį, kuris Sausio 13-ąją tragiškai žuvo kovodamas už laisvę.  

Branginkime ir saugokime šią sunkiai iškovotą nepriklausomybę, būkime vieningi ir didžiuokimės savo tėvyne!


2022-09-12

Sveikiname Statybininkų olimpiada 2022 ir LSA Dvejetų teniso turnyro nugalėtojus!

Rugsėjo 9-ąją Palangoje, viešbutyje Vanagupė, įvyko vienas didžiausių ir svarbiausių renginių metuose statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė.

Šventė prasidėjo jau tradicija tapusia renginio dalimi - Statybininkų olimpiada bei pirmą kartą organizuotu LSA Dvejetų teniso turnyru.
Šiemet Statybininkų olimpiadoje buvo varžomąsi krepšinio 3x3, paplūdimio tinklinio 4x4 ir automobilio tempimo rungtyse. 

Po atkaklių kovų buvo išsiaiškinti ne tik atskirų rungčių geriausieji, bet ir visos Olimpiados nugalėtojai, jais tapo:

I vieta - UAB Naresta
II vieta - UAB Grinda 
III vieta - AB Aksa

LSA Dvejetų teniso turnyre geriausiai pasirodė ir prizines vietas užemė šios komandos: 

I vieta - UAB Doka Lietuva
II vieta - Laisvieji mūrininkai 
III vieta - UAB Alvora #1

Šiemet Statybininkų olimpiada sulaukė itin gausaus dalyvių skaičiaus, dalyvavo net 16 komandų iš įvairių šalies regionų: NARESTA, ALVORA, CONRESTA, TILSTA, HSC BALTIC, TRANSRIFUS, MONTUOTOJAS, NORDEC, DOKA LIETUVA, PLUNGĖS LAGŪNA, YIT LIETUVA, INTI VYRIOKAI, GRINDA, GILESTA, CRAMO ir AKSA.

Dar kartelį sveikiname nugalėtojus, dėkojame Palangos sporto centrui, viešbučiui Vanagupė ir visiems prisidėjusiems prie renginio. Daugiau Olimpiados ir šventės akimirkų galite rasti paspaudę čia (nuotraukų aut. Aleksas Jaunius).


2022-09-01

Sveikiname mokslo bendruomenę su naujų mokslo metų pradžia - rugsėjo 1-ąja!

Tai - naujų galimybių metas, todėl linkime sparčiai žengti pažangos keliu, auginti perspektyvią ateities kartą ir nestokoti veržlių idėjų, kuriant inovatyvesnę švietimo sistemą ir Lietuvos ateitį.

Įdomių, pozityvių, žinių ir proveržio kupinų metų!


2022-08-01

Kviečiame dalyvauti Statybininkų dienoje ir Statybininkų olimpiadoje

Š.m. rugsėjo 9 d. vyks vienas didžiausių ir svarbiausių renginių metuose statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė.
Statybininkų diena – kasmet organizuojama profesinė šventė, skirta pagerbti visus Lietuvos statybininkus, yra įtraukta į valstybės atmintinų dienų sąrašą bei pritraukia daugiau kaip 400 dalyvių. Daugiau informacijos, dalyvavimo galimybes ir kitą informaciją rasite čia.

Neatsiejama šventės dalis - Statybininkų olimpiada.

Kasmet Statybininkų olimpiadoje dalyvauja nemažas būrys įvairių įmonių bei organizacijų komandų, iš skirtingų šalies regionų. Olimpiada skatina dalyvių fizinį aktyvumą, sportinę konkurenciją ir suteikia daug gerų emocijų Olimpiados dalyviams bei žiūrovams.
Šiemet Statybininkų olimpiadą sudarys trys rungtys: krepšinis, paplūdimio tinklinis ir automobilio tempimas.
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti. Komandos dalyvavimo mokestis 600 Eur, komandą sudaro 5 asmenys. Visi Statybininkų olimpiados dalyviai turės teisę dalyvauti oficialioje ir vakarinėje dalyse. Olimpiados nuostatus rasite čia.

Statybininkų olimpiada vyks rugsėjo 9 d., nuo 9:00 iki 13:00 val., Palangos sporto centre.
Džiaugiamės galėdami Olimpiados dalyviams pasiūlyti geriausias sąlygas - Olimpiada vyks ten, kur Europos krepšinio čempiontui ruošiasi nacionalinė vyrų rinktinė!

Lietuvos statybininkų asociacijos Dvejetų teniso turnyras.

Šis turnyras organizuojamas pirmą kartą, tai yra atskira Statybininkų olimpiados dalis. 
Turnyras susideda iš dviejų etapų, grupių etapas rugpjūčio 19 d. Vilniuje, finalai rugsėjo 9 d. Palangoje, Statybininkų dienos šventės metu.

Registracija į LSA Dvejetų teniso turnyrą (registruotis galima iki rugpjūčio 12 d.).

Dalyvavimo turnyre komandos mokestis – 200 Eur. Dvejetų teniso turnyro nuostatus rasite čia.


2022-06-29

Prasidėjo paraiškų priėmimas metų statybos inžinieriaus apdovanojimams

Kviečiame dalyvauti Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) organizuojamuose apdovanojimuose „Metų statybos inžinierius“. Apdovanojimai padės ne tik įsivertinti praeitų metų veiklos rezultatus, bet ir suteiks galimybę būti pripažintu metų statybos inžinieriumi vienoje iš įsteigtų nominacijų:

 • Metų statybos inžinierius 2022 – projektuotojas
 • Metų statybos inžinierius 2022 – statybos vadovas 
 • Metų statybos inžinierius 2022 – statybos techninis prižiūrėtojas

Nedelskite siūlyti savo ryškiausius inžinierius!

  💻 Apdovanojimų paraiškos forma

  📌 Apdovanojimų nuostatai

  🗓️ Paraiškos priimamos el.paštu lsis@lsis.lt iki 2022 m. rugpjūčio 15 d.

Siūlymus apdovanojimui „2022 metų statybos inžinierius“ gali teikti projektavimo, statybos, statybos valdymo ir priežiūros veiklą vykdančios įmonės, statytojai (užsakovai), visuomeninės organizacijos (sąjungos,  asociacijos ir kt.), inžinierių kolegos arba patys kandidatai asmeniškai.

Jau pernai Inžinieriai kalbėjo, kad jų profesijai netrūko iššūkių, o šiemet jų gavo dar daugiau. Inžinieriai tiki, kad tikriems jų profesijos lyderiams, tai dar viena proga sužibėti ir atskleisti savo kūrybiškumą, pademonstruoti atsakomybę ir tinkamą pavyzdį, įkvėpti savo darbais, sprendimais, veiksmais.

Geriausieji 2022 metų inžinieriai (-ės) bus pagerbiami ir apdovanojami Statybininkų dienos šventės metu, rugsėjo 9 d.

Apdovanotiems asmenims bus įteikiamas pažymėjimas, atminimo dovana ir Statybos inžinieriaus kortelė.
Dalyvavimo apdovanojimuose procedūra yra nemokama ir nesudėtinga, o reikalingos informacijos parengimas neužima daug laiko.


2022-06-21

Statybininko kortelės išduotos geriausiems VSRC absolventams

Šiais metais Lietuvos statybininkų asociacija pradėjo naują bendradarbiavimo etapą su partneriais, tarp jų ir su Vilniaus statybininkų rengimo centru (toliau VSRC).
STATREG vertintojai dalyvavo formaliuose, baigiamuosiuose VSRC egzaminuose, vertino egzamino dalyvių gebėjimus tinkamai atlikti paskirtas užduotis.

Geriausiais balais praktinius egzaminus išlaikiusiems VSRC apdailininkams ir santechnikams be diplomų buvo išduotos ir Statybininko kortelės.

Tai buvo pirmieji kartai, kai STATREG vertintojai dalyvavo VSRC mokinių vertinimuose.
Lietuvos statybininkų asociacija (toliau LSA) nuo 2018 m. yra akredituota vertinti statybininkų kompetencijas, o 2022 m. vasario 1 d. ši akreditacija buvo papildyta dar 63-jų kvalifikacijų kompetencijomis.

Dauguma Statybininko korteles gavę absolventai nėra naujokai statyboje, jau turi patirties ir siekia aukštesnės kvalifikacijos ar papildomų kompetencijų.
LSA ir VSRC tikisi, kad tai taps įprasta egzaminų pabaiga, paskatins mokinius siekti geresnių rezultatų ir daugiau domėtis savo profesija.


2022-05-31

Birželio mėnesio kompetencijų vertinimų kalendorius

Lietuvos statybininkų asociacijos kompetencijų vertinimo skyrius STATREG, kartu su partneriais Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru, sudarė kompetencijų vertinimų grafiką.

Artimiausias kompetencijų vertinimas vyks birželio 22 d., Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre. Bus vertinamos apdailos, santechnikos ir elektros darbų kompetencijos. Į šiuos vertinimus gali registruotis visi norintys įsivertinti savo žinias bei gebėjimus ir pageidaujantys gauti jų kompetencijas įrodantį pažymėjimą - Statybininko kortelę.

Norint dalyvauti vertinime reikia užsiregistruoti STATREG ir parašyti mums į el. paštą info@statreg.lt, nurodant savo vardą, pavardę ir kurias kompetencijas bei kokiu lygiu norėsite įsivertinti. Galimų vertintis kompetencijų sąrašas nurodytas žemiau.

Kompetencijų vertinimai vyks adresu Jeruzalės g. 53, Vilnius.
Vienos kompetencijos vertinimo kaina vienam žmogui yra 150 EUR su PVM.
Į kainą įskaičiuota Statybininko kortelė ir duomenų administravimo mokestis.
Vertinantis daugiau kompetencijų, ar įmonei atsiunčiant įsivertinti savo darbuotojus, yra taikomos nuolaidos.

Galimos vertintis kompetencijos:

 • 1.5-04-01 - Gipso kartono atitvarų montavimas-apdaila;
 • 1.5-05-01 - Langų ir durų montavimas;
 • 1.5-06-01 - Tinkuojamų fasadų įrengimas;
 • 1.5-06-02 - Vėdinamų fasadų įrengimas;
 • 1.5-09-01 - Sienų apdailos dažymas;
 • 1.5-10-01 - Plytelių klojimas;
 • 2.1-01-01 - Grindinio šildymo įrengimas;
 • 2.1-01-02 - Mechaninio vėdinimo sistemų montavimas;
 • 2.1-01-03 - Radiatorinių ir konvektorinių šildymo sistemų įrengimas;
 • 2.1-02-01 - Vandentiekio ir nuotekų inžinerinių sistemų įrengimas;
 • 2.1-02-02P - Vandentiekio ir nuotekų inžinerinių sistemų priežiūra;
 • 2.2-01-02 - Statinio žemos įtampos elektros inžinerinių sistemų įrengimas.

Pilnus kompetencijų aprašymus ir išskaidymą lygiais rasite čia.


2022-04-19

SEMINARAS: Kompetencijos, įėjimo ir SDID kodo kontrolė, darbo laiko apskaita su STATREG kortelėmis

Šiemet, po dviejų metų pertraukos, ir vėl įvyks tarptautinė ir didžiausia statybų paroda Baltijos šalyse RESTA 2022. Ši paroda suburs statybų verslo atstovus iš daugiau nei 7 valstybių.

Parodos metu kviečiame apsilankyti mūsų rengiamame seminare "Kompetencijos, įėjimo ir SDID kodo kontrolė, darbo laiko apskaita su STATREG kortelėmis".

Seminaro metu sužinosite apie STATREG sistemą, korteles, kompetencijų ir kvalifikacijų vertinimą, skaidriai dirbančio ID (SDID) kodą ir kodo integracija į STATREG bei STATREG sistemos integracija su partnerių sistemomis - KŪB "AIVA Sistema" ir UAB "Aalkotesteris".

Kviečiame visus RESTA 2022 parodos lankytojus dalyvauti seminare!

Seminaras vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, 3 salės prezentacijų erdvėje.
Seminaro pradžia balandžio 23 d., 11:00.
Parodos lankytojams seminaras nemokamas.


2022-04-11

Kviečiame su STATREG kortelėmis nemokamai apsilankyti parodoje RESTA 2022!

Tarptautinė ir didžiausia statybų paroda Baltijos šalyse RESTA 2022, po dviejų metų pertraukos, sugrįžta!

Paroda RESTA suburs statybų verslo atstovus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Rumunijos, Turkijos ir kitų užsienio šalių.

Lietuvos statybininkų asociacijos iniciatyva, šiemet, pirmoji parodos diena skelbiama SPECIALISTO DIENA! Todėl visi turintys STATREG Statybininko ar Inžinieriaus korteles parodos pirmojoje dienoje (balandžio 20 d.) galės dalyvauti nemokamai!

Atvykstant į parodą su savimi būtina turėti STATREG Statybininko ar Inžinieriaus kortelę - tai Jūsų bilietas!

Taip pat, būtina išankstinė registraciją, ją rasite čia.

Paroda aktuali ne tik statybų, įrengimo bei apželdinimo specialistams, bet ir entuziastams, ieškantiems inovatyvių sprendimų savo namams.

Paroda RESTA 2022 vyks balandžio 20–23 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.
Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.


2022-03-25

SODRA sistemoje jau galima gauti skaidriai dirbančio ID kodą, VDI taikys 2 mėn. baudų moratoriumą

SODRA sistemoje jau dabar galima parsisiųsti skaidriai dirbančiojo ID kodą, taip pat ir įmonių atstovai gali gauti įmonės darbuotojų kodus. Kodą nuo 2022 m. balandžio 1 d. privalės turėti visi statybvietėje statybos darbus atliekantys asmenys. Už ID kodo neturėjimą gresia baudos fiziniams asmenims nuo 500 iki 2,5 tūkst. eurų, o juridiniams – nuo 2 iki 7 tūkst. Eur.

VDI žada skaidriai dirbančio ID tikrinimuose taikyti 2 mėnesių baudų moratoriumą.

“Suprasdama, kad prisitaikyti prie naujovės laiku spės ne visos įmonės, VDI taikys 2 mėnesių moratoriumą baudoms, t.y. įmonės bei atsakingi asmenys kol kas bus įspėti ir baudos dar nebus skiriamos. Pagrindinis šios įgyvendinamos priemonės tikslas yra ne nubausti, o skatinti statybos sektorių veikti sąžiningai”, - komentuoja VDI LR Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Dalius Čeponas.

LSA siūlo neskubėti, išbandyti ir tik gerai pasvėrus nutarti, kaip patogiausia ir efektyviausia taikyti ir tikrinti ID kodą statybvietėse. LSA rengia savo nariams patarimus, žada pagalbą integruojant ID kodą į STATREG ir kitas naudojamas sistemas.

Daug kam kyla klausimų, kas yra statybos darbai ir statybvietė, jiems siūlome pasiskaityti STR 1.06.01:2016 „STATYBOS DARBAI. STATINIO STATYBOS PRIEŽIŪRA“ 1 priedą.


2022-03-07

Darbuotojai ir darbdaviai sunerimę, kad vis dar negali gauti Skaidriai dirbančio ID kodo

2021 m. gruodžio 23 d. priimtas Statybos įstatymo pakeitimo įstatymas Nr. XIV-858, kuris numato, kad statybvietėje statybos darbus atliekantys asmenys, taip pat ir užsieniečiai, nurodyti SODRA įstatymo 151 straipsnio 1 d., nuo 2022-04-01 privalės turėti galiojantį skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodą (toliau –ID kodas), kuris bus išduodamas per SODRA sistemą.

Nors ID kodas bus privalomas jau nuo balandžio 1 d., tačiau šiandien jokios nustatytos tvarkos dar nepavyksta rasti SODRA internetinėje svetainėje. SODRA konsultantai tik žada, kad tvarka bus, o kada – informacijos nėra.

Pagal priimtus teisės aktus, darbdaviams taip pat turėtų būti pateikiami visų arba pasirinktų darbuotojų ID kodų duomenys formatu, kuris tinkamas integruoti į automatizuotas sistemas ir kuris automatiškai leistų duomenis atnaujinti. Tačiau, artėjant įstatymo įsigaliojimo laikui, verslas tokiais pažadais linkęs abejoti ir nesupranta, kodėl visi darbai paliekami paskutinei minutei.

Valdžios institucijoms reikia apsispręsti arba duoti sprendinius kaip įgyvendinti teisės aktą, arba šio teisės akto įsigaliojimo datą dar kartą nukelti tolimesniam laikui.

LSA šiuo metu tobulina STATREG sistemą, kad į ją būtų galima integruoti ID kodus, o Statybos inžinieriaus ir Statybininko kortelės leistų patogesnį darbuotojų ir statybininkų ID kodų identifikavimą statybvietėje.


2022-02-09

LSA kompetencijų vertinimo akreditacija papildyta naujomis kompetencijomis

2022 m. vasario 1 d. LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Lietuvos statybininkų asociacijai (LSA) suteikė akreditaciją papildomai vertinti 63-jų kvalifikacijų kompetencijas statybų darbuotojams.

„Lietuvos statybininkų asociacija visada pasisakė, kad statybų aikštelėje atsitiktinių asmenų ar darbuotojų, neturinčių reikalingų kompetencijų, neturi būti. Keičiasi statybų technologijos ir statybinės medžiagos, keičiasi darbo įrankiai ir reikalavimai darbų saugai. Tai sąlygoja būtinybę įteisinti privalomą kompetencijų vertinimą statybų sektoriaus darbuotojams. Šiuo metu galioja patvirtintas statybų sektoriaus profesinis standartas, tai asociacijai suteikta akreditacija kompetencijų vertinimui, įgalins spręsti geriau profesinio standarto taikymą praktikoje“, - sako LSA prezidentas Dalius Gedvilas.

Dauguma kvalifikacijų yra nustatytos pagal Statybos sektoriaus profesinį standartą PSF01.

Statybų darbuotojų kompetencijų vertinime LSA buvo akredituota 2018 m. Kompetencijų vertinimai ir Statybininko kortelių išdavimas vyksta naudojant STATREG sistemą.

LSA rengia kompetencijų aprašus pagal reglamento nustatytą statybos darbų klasifikavimą, statybos sektoriaus profesinį standartą, juos papildant darbdavių paaiškinimais bei patikslinimais. Visos kompetencijos yra išskaidytos į kvalifikacinius lygius nuo II iki V. Kvalifikacinis lygis apibrėžia statybos darbininko veiklos pobūdį bei reikalingas žinias ir gebėjimus tai veiklai atlikti.

Atliekant kompetencijų vertinimus taip pat yra bendradarbiaujam su profesinio mokymo centrais, kurių dauguma pasižymi puikiomis sąlygomis, naujausiais įrankiais ir priemonėmis. Daugėja ir individualiai dirbančiųjų kurie nori įsivertinti kompetencijas ir turėti tai įrodantį dokumentą – Statybininko kortelę. 

Kviečiame statybos įmones, individualiai dirbančius ir profesinį mokymą baigusius asmenis įsivertinti kompetencijas ir gauti savo Statybininko kortelę.

Detalesnę informaciją kaip tai padaryti rasite statreg.lt, susisiekę tel. +370 5 2622553, el. paštu info@statreg.lt arba krepęsi į profesinio mokymo centrą.


2021-12-27

Skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodas

Š.m. gruodžio 23 d. Seimas pakeitė Statybos įstatymą, pagal kurį nuo Naujųjų metų būtų įsigaliojęs taip vadinamas „statybininko tapatybės identifikavimo kodas“.
Nors Lietuvos Respublikos Prezidentas šio įstatymo pakeitimo dar nepasirašė, tačiau atsižvelgdami į didelį paklausimų skaičių skubame informuoti, kokie yra naujausi pakeitimai.

 • Naujasis kodo pavadinimas yra „skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodas“ (toliau – Kodas);
 • Kodas bus privalomas nuo 2022 m. balandžio 1 d.;
 • Užsakovas arba jo įgaliotas rangovas turės užtikrinti, kad statybvietėje statybos darbus atliekantys asmenys turėtų Kodus, o kiti į statybvietę patenkantys asmenys būtų identifikuojami rangovo nustatytomis priemonėmis;
 • Kodus sugeneruos Sodros sistema, o darbdaviai Kodus savo darbuotojams galės gauti internetu. Savarankiškai dirbantys (su verslo liudijimu ar veiklos pažyma) asmenys Kodus išsiims patys. Subrangovai informaciją apie savo darbuotojų Kodus turės patys perduoti statybvietę valdančiam genrangovui;
 • Numatyta, kad Kodas galės būti integruotas su trečiųjų asmenų turimomis  informacinėmis sistemomis, tokiu būdu siekiant palengvinti rangovams Kodo tikrinimą.

LSA planuoja integruoti Kodą su asociacijos valdoma sistema STATREG ir pasiūlyti rangovams patogų statybviečių valdymo instrumentą. Tai yra, gavus iš Sodros integraciją, LSA pradės išdavinėti STATREG korteles su integruotu Kodu.

Kodo naudojimo tvarka bus detalizuota Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Sodros priimtais poįstatyminiais teisės aktais. Apie tai plačiau informusime kai tik šie teisės aktai bus parengti ir turėsime daugiau informacijos apie Kodo naudojimo tvarką.


2022-01-13

Kviečiame į konferenciją Kas yra tvarumas bei ko turime mokyti būsimus ir esamus specialistus?“

Tai baigiamoji Erasmus+ projekto „Aplinką tausojančios darbo kultūros mokymo - statybos sektoriaus specialistams - plėtojimas“ konferencija. Šiame projekte kartu su Lietuvos statybininkų asociacija dalyvauja dar šešios organizacijos (asociacijos ir mokymo įstaigos) iš keturių skirtingų Europos sąjungos valstybių.
Šio projekto tikslas yra plėtoti ir įtvirtinti aplinkai nekenksmingą (žaliąją) darbo kultūrą statybos sektoriuje, kartu padidinant trūkstamos kvalifikuotos darbo jėgos tiekimą statybų sektoriui bei sukuriant galimybę „žaliaisiais“ įgūdžiais patobulinti jau dirbančių statybos sektoriaus specialistų kvalifikaciją.

Pagrindinė informacija:

 • KONFERENCIJOS DATA: 2022 m. sausio 21 d.;
 • KONFERENCIJOS VIETA: Radisson Blu Hotel Lietuva (salė – Lambda), Konstitucijos pr. 20, Vilnius;
 • MODERATORIUS: Robertas Encius, LSA kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas;
 • REGISTRACIJA Į KONFERENCIJĄ ČIA.

Kviečiame visus statybos sektoriaus specialistus ir tuos kuriems rūpi tvarumas dalyvauti konferencijoje!
Ši konferencija yra nemokama. Konferencijos darbotvarkę ir kitą aktualią informaciją rasite čia.


2021-11-17

Statybininko tapatybės identifikavimo kodas ar Statybininko kortelė?

2021-11-17: LR Seimas 2021-06-29 priėmė LR Statybos įstatymo pakeitimą ir įstatymą dėl statybininko tapatybės identifikavimo kodo taikymo. Dauguma uolių rangovų suskubo rengtis jo įgyvendinimui ir ieško informacijos, kas tokį ID kodą išduoda ir kaip jis turi būti taikomas, tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vis dar skelbia naujienas būsimuoju laiku. Nemažai rangovų vietoje ID kodo bando įsigyti Statybininko korteles savo darbuotojams, tačiau tai du skirtingi dalykai. 

Skaidriai dirbančiojo tapatybė yra viena iš konferencijos VIEŠIEJI PIRKIMAI IR STATYBA: TEISINIO REGULIAVIMO POKYČIAI  temų. Jau galite registruotis į šią LSA 2021 m. lapkričio 30 d. organizuojamą konferenciją!

LR Seimas 2021-06-29 priėmė LR Statybos įstatymo Nr. I-1240 ketvirtojo skirsnio pavadinimo pakeitimo ir įstatymo papildymo 221 straipsniu įstatymą Nr. XIV-462 dėl statybininko tapatybės identifikavimo kodo taikymo.

Įstatymas nustato, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. statybvietėje statybos darbus gali atlikti asmenys, jeigu turi statybininko tapatybės identifikavimo kodą (toliau kaip ir Įstatyme – statybininko ID kodas). Reikalavimas taikomas ir individuliai dirbantiems, ir komandiruotiems darbuotojams, ir darbininkams ir inžinieriams.

Asmenys, kurie statybvietėje atlieka ne statybos darbus, taip pat turi būti identifikuojami rangovo (statytojo) iš sąrašo (SADM sąrašo) pasirinktomis priemonėmis.

Jokios kortelės ir darbo laiko apskaitos ar įėjimo kontrolės įstatymo pakeitimas nenumato, taip pat nenumato jokių kvalifikacijų ar kompetencijų patvirtinimų norint gauti statybininko ID kodą, tai yra tokį kodą galės gauti bet kuris, to pageidaujantis asmuo, nemokamai ir neriboto galiojimo.

Šiuo metu nėra kur kreiptis dėl kodo suteikimo, poįstatyminiai SADM aktai neparengti, tvarkos nepatvirtintos, neįvardintas Skaidriai dirbančiojo tapatybės identifikavimo informacinė sistemos tvarkytojas .... Maža to, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijuoja šio įstatymo pakeitimo pakeitimą.

Statybininko kortelė ir Statybos inžinieriaus kortelė išlieka savanoriškos, kompetencijas ir kvalifikacijas patvirtinančios kortelės susietos su STATREG sistema. LSA kartu su LSIS sieks, kad Statybininko ir Statybos inžinierius kortelės leistų patogesnį darbuotojų ir statybininko ID kodo ir jų turėtojų identifikavimą statybvietėje!

2021-07-29

STATREG TOP 10 įmonės

Lietuvos statybininkų asociacijos kompetencijų vertinimo sistemoje "STATREG" daugėja specialistų, kurių kompetencijos įvertintos ir kurie yra gavę kompetencijų korteles. Asociacijos kompetencijų skyrius pasibaigus karantinui toliau tęsia savo veiklą, vertina statybos sektoriaus darbuotojus ir inžinierius bei išduoda kompetencijas ir kvalifikacijas patvirtinančias korteles.

Didelė dalis inovatyvių, Lietuvos statybų sektoriuje lyderiaujančių įmonių jau prisijungė prie STATREG sistemos ir naudojasi jos privalumais. Atnaujinome STATREG TOP 10 įmonių sąrašą ir nors lyderiaujanti įmonė savo pozicijos neužleido, toliau sąraše yra nemažai pasikeitimų. 

Kviečiame ir kitas įmones bei asmenis dirbančius su verslo liudijimu, ar individualios veiklos pažymėjimu, pradėti taikyti inovatyvius sprendimus ir prisijungti prie STATREG sistemos!

Primename, kad  kortelės išduodamos ne tik lietuviams, tačiau ir statybininkams iš kitų šalių, tame tarpe ir ukrainiečiams bei baltarusiams. 

Pilną informaciją apie Statybininko ir Inžinieriaus korteles rasite pagrindiniame mūsų tinklapio puslapyje www.statreg.lt, arba susisiekę su mumis el. paštu: info@statreg.lt ar tel. Nr.: +370 5 2622 553.

Įmonių TOP 10 pagal jų darbininkų turimą Statybininko kortelių skaičių ir tokių darbininkų procentą įmonėje:2021-06-23

Prasidėjo konkursas „Geriausias metų statybos inžinierius“ 2021

Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) ir Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) tęsia tradiciją ir kviečia statybos inžinierius dalyvauti kasmetiniame konkurse „Geriausias metų statybos inžinierius“. 

Geriausi 2021 metų inžinieriai bus apdovanojami 3 kategorijose:

 • Metų projektuotojas – į apdovanojimą gali pretenduoti statinio projekto vadovai, statinio projekto dalių vadovai, kiti tiesiogiai statinių projektavimo procese dalyvaujantys inžinieriai;
 • Metų statybos vadovas – į apdovanojimą gali pretenduoti statinio statybos vadovai, statinio specialiųjų statybos darbų vadovai, kiti tiesiogiai statinių ar statinių dalių statybos procese dalyvaujantys inžinieriai;
 • Metų statybos techninis prižiūrėtojas – į apdovanojimą gali pretenduoti statinio statybos techninės priežiūros vadovai, statinio specialiųjų statybos darbų techninės priežiūros vadovai, kiti tiesiogiai statinių ar statinių dalių statybos priežiūros procese dalyvaujantys inžinieriai.

💻 Paraiškos formą, nuostatus ir kitą aktualią informaciją rasite ČIA. 

📩 Paraiškos iš Pretendentų priimamos el.paštu lsis@lsis.ltpriėmimo terminas pratęstas iki 2021 m. rugpjūčio 20 d.

Apdovanotam statybos inžinieriui bus įteikiami:

 • pažymėjimas „Geriausias metų statybos inžinierius“,
 • atminimo dovana su užrašu – „Geriausias metų statybos inžinierius“, nurodant apdovanotojo vardą ir pavardę,
 • bei statybos inžinieriaus kortelė atspindinti profesinę kvalifikaciją.

Geriausiųjų inžinierių apdovanojimai vyks LSA organizuojamos Statybininkų dienos šventės metu - 2021 m. rugsėjo mėnesį (data ir vieta bus patikslinta vėliau).

2021-03-10

Iniciatyva kilstelėti darbų saugą į aukštesnį lygį

Kovo 3 d. įvyko nuotolinis Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Socialinių klausimų ir darbų saugos komiteto posėdis, kuriame buvo aptarti LSA pasiūlymai VDI ir LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai dėl darbų saugos mokymų ir instruktavimo darbo vietoje nuostatų tobulinimo.

Posėdžio metu LSA Kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas Robertas Encius pristatė darbuotojų mokymo ir instruktavimo statyboje problematiką. Šiuo metu darbdaviai darbų saugos moko skirtingai, todėl darbuotojai realių darbų saugos žinių gali neturėti. Siekiant, kad darbuotojai turėtų reikiamas žinias, o darbdaviai nebūtų verčiami būti mokyklomis,  LSA nuomone būtina aiškiau atriboti mokymąsi nuo instruktavimo ir leisti darbdaviams vadovautis akredituotų mokymo organizacijų išduotais darbų saugos žinias patvirtinančiais dokumentais, laikant juos tinkama mokymo pareigos įvykdymo alternatyva.

Vaizdas: www.napofilm.net

Komiteto nariai bendru sutarimu nutarė, jog idėja iš principo yra teisinga ir pakels darbų saugą į aukštesnį lygį bei užtikrins tam tikrą saugos žinių standartą. Darbų saugos žinių tikrinimo periodiškumas galėtų būti 3-5 metai. Taip pat būtina centralizuota duomenų bazė darbų saugos informacijai kaupti, suteikiant darbdaviams galimybę šia baze naudotis. Tokios duomenų bazės funkciją galėtų atlikti LSA sukurta STATREG sistema ir Mokinių registras, jį pritaikius tokiam poreikiui. Galima ir šių abiejų sistemų integracija.

Jei jūs esate įsigilinęs į darbų saugos mokymų ir instruktavimo problemas, kviečiame ir jus pareikšti savo nuomonę užpildant anoniminę apklausos anketą šiuo adresu:

http://www.manoapklausa.lt/apklausa/1264173824


2020-11-23

Parengtos STATYBOS SEKTORIAUS SPECIALISTŲ TVARUMO MOKYMO GAIRĖS

Europos žaliojo kurso įgyvendinimas yra iššūkis ir naujos galimybės visiems sektoriams, taip pat ir statybos sektoriui. Labai svarbu statybos specialistų žinios ir aktyvus dalyvavimas "žaliuosiuose pokyčiuose".

Tam tikslui Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kartu su kitomis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ispanijos asociacijomis ir mokymo įstaigomis parengė STATYBOS SEKTORIAUS SPECIALISTŲ TVARUMO MOKYMO GAIRES. Gairėse trumpai aprašomi visi tvarumo aspektai aktualūs savarankiškai dirbantiems darbininkams ir būdai, kaip trumpai bei efektyviai apmokyti būsimus ir šiandien statybose dirbančius specialistus.

Gaires sukūrėme įgyvendindami Erasmus + projektą „Aplinką tausojančios darbo kultūros mokymo - statybos sektoriaus specialistams - plėtojimas“.

Jei jums svarbu suprasti, kas yra tvarumas statyboje plačiąja prasme, kviečiame susipažinti su parengtomis Gairėmis ir dalyvauti nuotoliniame pristatyme - diskusijoje. Mums svarbi Jūsų nuomonė.

Naujos tvarumo kompetencijos bus apibrėžtos STATREG kompetencijų sistemoje, taip pat kartu su partneriais pasiūlysime trumpus tvarumo mokymus.

Tvarumo gairių pristatymas - diskusija vyks:

📅 Gruodžio 9 d. (trečiadienį).

⌚ Pradžia 14:00, planuojama pabaiga 15:20.

💻 Apie savo pageidavimus dalyvauti praneškite el. paštu info@statreg.lt ir gausite nuorodą prisijungimui.

2020-09-15

Statybos inžinieriaus kortelės įteiktos 2020 metų geriausiems

Lietuvos statybininkų asociacija, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga ir VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centras jau šeštą kartą išrinko geriausius metų statybos inžinierius. Jais pripažinti:

Geriausias metų statybos vadovas – AB „Kauno tiltai“ statybų vadovas Kęstutis Stankus;
Geriausias metų techninis prižiūrėtojas – UAB „ST projektai“ technikos direktorius Linas Černauskas;
Geriausias metų projektuotojas – UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius.

   

Statybininkų dienos šventės metu nugalėtojams įteiktos Statybos inžinieriaus ir Vyriausiojo statybos inžinieriaus kortelės.

Konkursas šiais metais pasižymėjo nominantų gausa – įvairios organizacijos į geriausių gretas pasiūlė 3 inžinieres ir 22 inžinierius. Objektyvumą liudija tai, kad daugumą jų iš įmonių, kurios nėra LSA nariai, o dauguma nominantų nėra LSIS nariai.

Turime skatinti savo specialistų inžinerinę mintį, jei norime statybos lygiu pasivyti geriausias Europos šalis – konkurso tikslui pritaria visi užsienyje sėkmingai dirbančių įmonių vadovai, – darbštumu ir kokybe jau šiandien sėkmingai galime konkuruoti.

2020-09-02

Dar trys „dešimtukininkai“ - šį kartą UAB YIT Lietuva objekte

Pirmieji vertinimai UAB Yit Lietuva objekte nenuvylė – net trys brigadininkai pademonstravo tvirtų 10 balų vertas žinias ir gebėjimus: Artūras Siauka (Gipso kartono atitvarų montavimas), Arvydas Jasiulis (Gipso kartono atitvarų montavimas)  ir Vytautas Kuncaitis (Tinkuojamų fasadų įrengimas). Su naujaisiais, šiandien STATREG sistemoje užregistruota 15 „dešimtukininkų“.

Vertintojams kilo natūralus klausimas – iš kur tokios žinios? Visų brigadininkų teigimu griežčiausiais mokytojais buvo nuosavos klaidos ir darbinės nesėkmės. Du vertinamieji yra statybininkų profesinio rengimo centro egzaminų komisijos nariai  ir jau kelis metus patys vertina jaunuosius statybininkus, bet per egzaminą visi buvo pernelyg kuklūs. Tačiau bendradarbiai gerų žodžių ir pasitikėjimo savo lyderių profesionalumui ir asmeninėms savybėms negaili. Ko gero tai yra geros darbinės aplinkos pagrindas.

2020-08-11

Nuotolinės konsultacijos statybos inžinieriams

Siekdami palengvinti Statybos Inžinieriaus kortelės išdavimo ir profesinės kvalifikacijos suteikimo procesą skelbiame nemokamas, nuotolines konsultacijas!

Kiekvieną trečiadienį nuo 10 iki 11 val. nuotoliniu būdu konsultuojame Statybos inžinieriaus kortelės ir profesinės kvalifikacijos suteikimo klausimais.

Jei norite daugiau sužinoti apie Statybos inžinieriaus kortelę, norite greičiau ir patogiau pateikti savo duomenis ir užpildyti pageidavimą ar norite geriau išnaudoti kortelės funkcionalumą – prisijunkite ir su kitais  sužinokite atsakymus į Jums rūpimus klausimus. Klausimus galite siųsti iš anksto info@statreg.lt .

Junkitės nustatytu laiku paspaudę šią nuorodą: https://us02web.zoom.us/j/82253581459
Šių konsultacijų metu parodysime:

 • Kaip užsiregistruoti STATREG;
 • Kaip teisingai suvesti savo duomenis;
 • Kaip teisingai pateikti reikiamus failus ir dokumentus;
 • Kaip persikelti duomenis apie atestatus iš Statybos produktų sertifikavimo centro (SPSC) duomenų bazės;
 • Pagal kokius kriterijus pasirinkti tinkamiausią profesinę kvalifikaciją bei Jus vertinsiančią organizaciją;
 • Kaip išnaudoti kortelės funkcionalumą.

Taip pat atsakysime į Jūsų užduotus klauimus.

2020-07-02

Išduotos statybos inžinieriaus kortelės 2019 metų geriausiems

Naudodami STATREG sistemą Lietuvos statybos statybos inžinierių sąjungos Panevėžio bendrija ir VGTU Kokybės vadybos centras pagal jungtinės veiklos Valdymo komiteto nustatytą tvarką įvertino profesinę patirtį, išsilavinimą, turimas teises eiti pareigas (Kvalifikacijos atestatus), įsipareigojimą laikytis profesinės etikos kodekso ir suteikė Statybos inžinieriaus kvalifikaciją 2019 m. geriausiai inžinierei Agnei Miliūtei (AB Panevėžio statybos trestas) ir Vyriausiojo statybos inžinieriaus kvalifikaciją 2019 m. geriausiam inžinieriui Kazimierui Senkui (LSIS Kauno apskrities bendrija).

Statybos inžinieriaus ir Vyriausiojo statybos inžinieriaus korteles įteikė Lietuvos statybos statybos inžinierių sąjungos prezidentas Saulius Bekampis ir direktorius Linas Adomavičius.

„Tai gero 7 organizacijų bendradarbiavimo rezultatas ir kartu didelių darbų pradžia“, – po įteikimo sakė LSIS prezidentas Saulius Bekampis. „Nors kortelės ir kvalifikacija dar neturi svarios teisinės galios, bet tai labai svarbus žingsnis, nes inžinieriai savo veikloje pradeda vadovautis ne tik įstatymais ir reglamentais, bet ir Statybos inžinieriaus profesinės etikos kodeksu“, – pažymėjo S.Bekampis.

"Jaučiuosi ypatingai. Juk esu viena iš pirmų trijų inžinierių po nepriklausomybės, kuriai pripažinta kvalifikacija. Man patinka kortelės funkcionalumas", – mintimis po šventiško kortelės įteikimo Panevėžyje pasidalino Agnė Miliūtė. 

Daugeliui ko gero dar naujiena trys inžinierių kvalifikacijos lygiai  –  juos apibrėžia Statybos sektoriaus profesinis standartas PSF01, o Statybos inžinieriaus profesinės kvalifikacijos suteikimo tvarkos aprašas nustato, kaip statybos inžinieriaus kvalifikacijos suteikiamos ir kaip išduodama inžinieriaus kortelė.

Šiuo metu kvalifikacija suteikiama ir kortelės išduodamos tik Kvalifikacijos atestatus turintiems specialistams, parengus vertinimo programas kvalifikacijos bus suteikiamos ir Kvalifikacijos atestatų neturintiems, bet reikalavimus atitinkantiems specialistams.


Galima kreiptis į bet kurią statybos inžinierius atstovaujančią organizaciją pagal jos įgaliojimų sritį, tai galima padaryti ir prisijungus prie statreg.lt sistemos, ten galima pasirinkti, kokia organizacija pagal vertinimo sritį inžinieriui tinkamiausia.


2020-02-18 

Statinio informacinio modelio (BIM) praktinio naudojimo mokymai aukštos kvalifikacijos statybininkams

Kviečiame į statinio informacinio modelio (BIM) praktinio naudojimo mokymus, skirtus IV - V lygių specialistų (grandininkų ir brigadininkų) darbo įgūdžių tobulinimui. Taip pat kviečiami dalyvauti ir statinio statybos darbų vadovai.Baigę šiuos mokymus, įgysite žinių ir įgūdžių, reikalingų statinio informacinio modelio naudojimui savo darbe, išmoksite išmaniajame telefone, planšetėje ar nešiojamajame kompiuteryje  peržiūrėti statinių informacinius modelius ir jais vadovautis.

Tai vienos dienos mokymai, po kurių vyks (BIM) kompetencijos vertinimas, o patvirtinta kompetencija matysis Jūsų STATREG profilyje.

Lietuvos statybininkų asociacijos manymu šie mokymai yra itin aktualūs BIM vystymui Lietuvoje ir ypatingai naudingi įmonėms jau naudojančioms statinio informacinius modelius. Darbininkai mokantys naudoti statinio informacinį modelį darbus organizuoja tiksliau ir juos atlieka sklandžiau. STATREG administracijos duomenimis jau dabar didelė dalis IV, V lygio darbininkų naudojasi elektroniniais brėžiniais, taigi gilinti žinias ir išmokti naudotis statinių informaciniu modeliu jiems bus ne tik naudinga, bet ir nesunku.

STATREG vartotojams užsiregistruoti į mokymus pakanka vieno mygtuko paspaudimo. 

REGISTRUOTIS Į MOKYMUS

Įmonėms savo darbuotojus, kurie nėra prisiregistravę STATREG sistemoje, į mokymus gali registruoti el. paštu info@statreg.lt. Užtenka atsiųsti darbuotojų sąrašą nurodant vardą, pavardę ir kontaktinius duomenis.

Kilus klausimų susisiekite: info@statreg.lt arba telefonu: 8 5 262 25 53


2020-02-12 

Vasario mėnesio STATREG TOP 10

Sveikiname naują lyderiaujančių įmonių dešimtuke besipuikuojančią - UAB Plungės lagūną! Žemaitiškas užsispyrimas ir kuklumas padėjo nuosekliai siekti įmonės tikslų ir įgyvendinti modernizacijos idėjas. Vos per du mėnesius Žemaitija tapo lietaus, vandentiekio, nuotekų ir gaisrinio vandentiekio tinklų tiesimo sostine.
Sveikiname UAB „Plungės lagūna“ su pasiektais rezultatais ir linkime išlikti modernia, pavyzdinga ir gerbiama statybų bendrove!

Tuo pačiu norime pasidžiaugti ir kitų, dešimtuke esančių, įmonių aktyvumu.


Įmonių TOP 10 pagal jų darbininkų turimą Statybininko kortelių skaičių ir tokių darbininkų procentą įmonėje:2019-12-27

Išrinkti geriausi 2019 metų vertintojai

Baigiantis metams, STATREG administracija  išrinko penkis geriausius 2019 metų kompetencijų vertintojus atsižvelgiant į jų aktyvumą, profesionalumą, vertinimų kokybę, indėlį, rengiant kompetencijų vertinimo egzaminus ir bendravimą su vertinamais darbininkais.

Geriausiais tapo: Algirdas Aužbikavičius (Gargždai), Marius Jankevičius (Panevėžys), Saulius Aužbikavičius (Gargždai), Raimondas Zaborovskis (Vilnius), Linas Drilingas (Panevėžys)


Sveikiname ir linkime, kad ateinantys metai būtų kupini drąsių idėjų, naujų tikslų ir lydinčios sėkmės!

2019-11-18 

Profsąjungų dėmesys darbininkų teisėms ir vertinimo nešališkumui

Mes nuolat dirbame tam, kad užtikrintume statybos sektoriaus darbininkų teisių apsaugą ir kompetencijų vertinimo nešališkumą.

Siekiant šio tikslo, lapkričio 12 d. Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) pasirašė bendradarbiavimo sutartį.LSA ir LPPSF nuo šiol bendradarbiaus tokiose srityse kaip statybviečių įrengimo kokybė, saugaus darbo didinimas, asmenų darbo laiko apskaita, statybos sektoriaus darbuotojų mokymai ir kompetencijų vertinimas, profesinio mokymo organizacijų dėstytojų kvalifikacijos kėlimas ir mokymo programų tobulinimas bei individualią statybos veiklą vykdančių asmenų darbų sauga.

Jau šiandien kompetencijų vertinime gali dalyvauti LPPSF atstovai, kurie padės gerinti teikiamų paslaugų kokybę, užtikrinti vertinamųjų teisių apsaugą ir vertinimo nešališkumą.

Primename, kad profsąjungų atstovams jau du kartus teko dalyvauti kompetencijų vertinimo procese, kuriam pasibaigus jie pasidalijo itin teigiamais atsiliepimais apie vertinimo kokybę.

2019-10-18 

Sukurta Jūsų patogumui!

Nuo šiol nuomodamiesi konteinerinį apsaugos postą iš UAB CRAMO galite gauti trigubą naudą!

Apsaugos postas gali būti komplektuojamas kartu su alkotesteris.lt teikiama praėjimo kontrolės įranga, turinčia biometrinę veido atpažinimo ir alkoholio patikrinimo funkcijas susietas su STATREG statybininko kortelėmis.

Šios paslaugos naudotojams STATREG kortelės veiks be jokių papildomų veiksmų. Sistemoje pakaks sukurti statybų objekto paskyrą ir nurodyti atsakingus asmenis.

Pasirūpinkite patikima alkoholio vartojimo sukeliamų nelaimingų atsitikimų prevencija – lengvai prieinamomis ir paprastai naudojamomis priemonėmis.

Kviečiame užsisakyti!2019-10-16 

Prasidėjo profesinio standarto įgyvendinimo etapas

2019 metų liepos 12 dieną, po 13 metų trukusio rengimo – patvirtintas profesinis standartas. Galutiniam profesinio standarto projektui pritarė Statybos, architektūros, inžinerijos veiklos ir susijusių techninių konsultacijų sektorinis profesinis komitetas.

Nauda švietimo sistemai, darbdaviams ir ieškantiems darbo

Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro (KPMPC) atstovų teigimu, patvirtintas standartas švietimo sistemai yra ypatingai svarbus, nes tai – galimybė tobulinti ir rengti naujas profesinio mokymo ir aukštojo mokslo programas, labiau atitinkančias darbo rinkos poreikius.

Statybos sektoriaus darbdaviai irgi netruks pajusti pokyčių naudos. Įmonės galės tikėtis labiau darbo rinkos poreikius atitinkančios darbo jėgos, mažinančios papildomus kaštus dėl priimtų į darbą absolventų papildomo mokymo, ir kurti pagrįstą darbo apmokėjimo sistemą.

Pasak Nerilės Naprienės, standarto rengime dalyvavusios „YIT Lietuva“ personalo direktorės, naujojo statybos sektoriaus standarto parengimas darbdaviams yra reikšmingas tiek tolesniame bendradarbiavime su mokymo institucijomis, tiek naujų darbuotojų paieškoms ir esamų darbuotojų ugdymui bei išlaikymui.

Kalbėsime „viena kalba“

Lietuvos statybininkų asociacijos Kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas Robertas Encius teigia, kad pagal naująjį statybos sektoriaus profesinį standartą, aukštesniems specialistų lygiams yra nurodyta, kad jie privalo turėti atitinkamos darbo patirties.

 „Tai reiškia, kad pas darbdavį specialistas jau ateis su darbo jėgos poreikį atitinkančiu dokumentu. Iki naujojo standarto, visą reikalingą informaciją apie specialistus pagal studijų ir mokymo programas reikėjo ieškoti AIKOS sistemoje. Dabar ten ieškoti jau nebebus poreikio, nes turime patvirtintas 76 statybos kvalifikacijas, iš kurių kiekviena turi savo unikalų kodą. Tai reiškia, kad nuo šiol visos mokymo įstaigos ir darbdaviai galės kalbėti „viena kalba“. Tai turėtų padėti sumažinti tokius atvejus darbo rinkoje, kai neaišku, ką baigiama mokymo programa apima ir kaip atitinka darbdavio poreikius. Specialistai galės greičiau ir paprasčiau integruotis į darbo rinką, o darbdaviams bus lengviau rasti reikiamus specialistus“, komentavo E.Encius.

Anot jo, darbdaviai džiaugiasi, kad einame teisinga kryptimi, jog atsiras dar ir darbų saugos moduliai. „Iki šiol darbdaviams reikia daryti mokymo centrų darbo dalį – mokyti specialistus darbų saugos. Dėl didelio specialistų trūkumo rinkoje, darbdaviai tapo pasiruošę naujus darbuotojus visko išmokyti patys, nes svarbiausiu dalyku tapo – rasti norinčių dirbti ir tobulėti asmenų“, - teigia R. Encius. Jis taip pat pažymi, jog gerai, kad naujoji sistema nei suprastino, nei supaprastino studijų programas ar mokymo įstaigų darbą, o tik suteikė aiškumo ir galimybių specialistams greičiau įsilieti į darbo rinką, atitikti jos poreikius. Naujajame profesiniame standarte atskirtos bendrosios ir specialiosios kompetencijos, tai suteikia lankstumo, galimas vėlesnis tikslios specializacijos pasirinkimas, kai mokinys jau išbandė pasirinktą ir įgavęs pirmąją patirtį norėtų ją pakeisti. „Visai kaip ir pas medikus“, pridūrė jis.

Tikimasi, kad įteisintas Statybos sektoriaus profesinis standartas turės išliekamąją reikšmę – bus sudarytos galimybės nuolat papildyti Statybos sektoriaus profesinį standartą naujais kvalifikacijų aprašais, atliepiant nuolat besikeičiančius darbo rinkos poreikius.

Lietuvos statybos sektoriaus profesinį standartą rengė Lietuvos pramoninkų konfederacijos darbo grupė, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga ir statybos įmonės, tokios kaip AB ,,Panevėžio statybos trestas“, UAB „Fasadų apšiltinimo sistemos“, UAB ,,YIT Lietuva“ , AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB „Eikos statyba“, UAB „Estinos konstrukcijos“ bei kiti specialistai.Daugiau skaitykite ČIA2019-09-06 

Sveikiname su Statybininkų diena!

Džiaugiamės matydami augančią Lietuvą ir gražėjančius šalies miestus. Tai Jūsų, Lietuvos statybininkų rankomis ir sunkiu darbu pasiektas rezultatas.

Dėkojame Jums už profesionalumą ir atsidavimą savo profesijai.

Specialūs sveikinimai ir padėka STATREG kompetencijų vertintojams už didelį indėlį keliant Lietuvos statybų sektoriaus lygį.

Laikykime statybininko profesijos prestižo atkūrimą savo uždaviniu ir stenkimės tai daryti kasdien. Tik veikiant kartu, galime eiti statybos sektoriaus pažangos keliu.

Ypatingi sveikinimai specialistams, kurie savo žiniomis ir gebėjimais yra pavyzdys visiems.

Taip pat sveikiname visų kitų profesijų atstovus, kurie širdyje jaučiasi statybininkais!Didžiuokimės ir garsinkime savo profesiją!2019-09-04 

Kviečiame prisijungti prie STATREG kompetencijų vertintojų!

Prabėgusi vasara kaitino ne tik paplūdimio smėlį, bet ir statybų aikšteles visoje Lietuvoje. Karščiams nepasidavę statybininkai kartu su STATREG kompetencijų vertintojais, intensyviai darbavosi net ir itin sudėtingomis oro sąlygomis.

Matydami sparčiai augantį kompetencijų vertinimo paslaugos poreikį rinkoje, norime pakviesti įvairių statybos sričių specialistus prisijungti prie profesionalios STATREG kompetencijų vertintojų komandos, kartu siekiant Lietuvos statybos sektoriaus pažangos.

Ypatingai ieškome vidaus ir fasadų apdailos, elektros, santechnikos, medinių karkasinių namų statybos ir ŠVOK sistemų įrengimo specialistų.

Kaip tapti kompetencijų vertintoju? Skaitykite ČIA.

Dabar pats geriausias metas prisijungti prie STATREG kompetencijų vertintojų komandos, nes jau šį mėnesį planuojami antrieji kompetencijų vertintojų mokymai!2019-08-22 

Rugpjūčio mėnesio STATREG TOP 10

Trys mėnesiai ir tikslingai dirbanti komanda – pasirodo tiek reikia, jog prie STATREG neseniai prisijungusi įmonė taptų sistemos lydere. Sveikiname UAB „Veikmės statyba“ su pasiektais rezultatais ir pirmąja vieta! Tuo pačiu norime pasidžiaugti ir kitų, dešimtuke esančių, įmonių aktyvumu.

Džiaugiamės įmonių pastangomis kelti statybininko profesijos prestižo lygį ir prisidėti prie Lietuvos statybos sektoriaus skaidrinimo!


Įmonių TOP 10 pagal jų darbininkų turimą Statybininko kortelių skaičių ir tokių darbininkų procentą įmonėje:
2019-07-16 

Ar įmonėje dirba Statybininko korteles turintys darbininkai jau galite sužinoti rekvizitai.lt

Portale rekvizitai.lt galite ne tik rasti informaciją apie statybos sektoriaus įmonių apyvartą, vidutinį atlyginimą ar darbuotojų skaičių, bet ir sužinoti ar įmonėje dirba darbininkai su Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) įvertintomis kompetencijomis bei Statybininko kortelėmis.

Susiradę pasirinktą statybos įmonę rekvizitai.lt, informacijos skiltyje „Pranešimai“, galite matyti ar įmonė naudojasi STATREG sistema. Tačiau kiek ir kokių kompetencijų darbininkų įmonėje dirba, galite sužinoti tik iš pačios įmonės.

STATREG komanda džiaugiasi, kad įmonės nori būti vis inovatyvesnės ir konkurencingesnės rinkoje, dirbti kokybiškiau ir greičiau. Dėl šios priežasties, nemažai įmonių ieško būdų kaip tobulinti savo darbininkų kvalifikaciją, nustatyti kokių kompetencijų trūksta ir surasti trumpus, bet tinkamus mokymus. Tam Lietuvos statybos įmonės vis aktyviau jungiasi prie STATREG bendruomenės, net ir nebūdamos asociacijos narėmis.

LSA nutarė sudaryti bendrovių TOP 10 pagal jų darbininkų procentą ir turimą Statybininko kortelių skaičių pagal darbuotojų kompetencijas. Šiandien šio sąrašo pirmąją vietą jau ne pirmą kartą užima UAB „Alvora“. Nors ir ne pati pirmoji prisijungė prie STATREG iniciatyvos, įmonė jau daugiau kaip 6 mėnesius reitinguose nenusileidžia žemiau 4 vietos.


Įmonių TOP 10 pagal jų darbininkų turimą Statybininko kortelių skaičių ir tokių darbininkų procentą įmonėje:
2019-07-10

Konferencija apie statybininko kortelės naudą

Kviečiame dalyvauti konferencijoje „Kuo privaloma Statybininko kortelė naudinga valstybei, darbuotojams ir darbdaviams?“, skirtoje aptarti STATREG Statybininko kortelę, jos naudą bei veikimo principus.

Konferencijoje pranešimus skaitys Lietuvos statybininkų asociacijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Viešųjų pirkimų tarnybos atstovai.

Data: 2019 m. liepos 17 d.

Laikas: nuo 13 iki 15.30 val.

Vieta: LR Seimas (Konstitucijos salė)

SVARBU! Į Seimo rūmus patenkama su leidimais, todėl apie dalyvavimą prašome informuoti el. paštu agne.rackauskyte@lrs.lt arba telefonu 8 5 239 6922 iki liepos 16 d.,  nurodant vardą, pavardę ir atstovaujamą instituciją. Į Seimo rūmus kviečiame įeiti per Seimo III rūmų apsaugos postą. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą.

VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS!

  

Daugiau informacijos: media@statybininkai.lt2019-06-17 

STATREG skiria išskirtinį dėmesį Saugiam darbui ir Tvariai statybai

Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) nuolat peržiūri ir tobulina STATREG sistemą bei analizuoja kitų Europos valstybių gerąsias praktikas, pritaikant jas Lietuvos rinkai.

Įžvelgdama aktualumą ir poreikį, STATREG komanda sukūrė dvi naujas kompetencijų sritis – „Saugus darbas“ ir „Tvari statyba“, kurios palaikymo sulaukė ir iš LSA Socialinių klausimų ir darbų saugos komiteto...


Naujoji „Saugus darbas“ kompetencijų sritis pakeis esamą klausimyno temą ir bus vertinama kaip atskira kompetencija. Klausimynai formuojami atsižvelgiant į atliekamų darbų tipą ar pobūdį. Atskiro vertinimo metu bus tikrinamos darbuotojų DSS žinios ir praktiniai gebėjimai atlikti reikiamus veiksmus, įvykus nelaimingam atsitikimui ar dirbant kasdienius darbus. Atlikus vertinimą, STATREG sistemoje (statybininko kortelėje) atsiras nauja kompetencija – „Saugus darbas - specialybė“, kuri pakeis iki šiol gyvuojantį instruktažą apie darbų saugą objekte. Siekiame, jog neturint šios patvirtintos kompetencijos, dirbti objekte būtų draudžiama.

Saugaus darbo žinių bei gebėjimų vertinimą atliks tik sertifikuoti ir kompetentingi specialistai.

Vidinę darbuotojų kontrolę padės atlikti darbo laiko apskaitos (STATREG DLA) sistema, kuri veikia kaip papildomas STATREG sistemos funkcionalumas, o visuotinę kontrolę vykdys Valstybinė darbo inspekcija (VDI).

Jau ateinančiais metais planuojami pirmieji „Saugaus darbo“ kompetencijos vertinimai.

LSA, aktyvindama Lietuvos statybos sektorių prisidėti prie tvarios statybos ir naudoti vis ekologiškesnes medžiagas, sukūrė dar vieną kompetencijų sritį – „Tvari statyba“. Šias kompetencijas įgyja tik tie darbuotojai, kurie puikiai geba rūšiuoti atliekas, išmano apie pavojingas ir aplinką teršiančias atliekas bei plačiai supranta ekologijos sąvoką ir jos svarbą.

STATREG komanda, kurdama naująsias kompetencijų sritis prisidėjo prie didelės Europos Sąjungos iniciatyvos ir dalyvavo Statybos darbo fondo (Ispanija) projekte „H&S Blueprint for sectoral cooperation on skills: Construction“. Projekto tikslas – gauti naujausią informaciją apie įvairias gerąsias praktikas, iniciatyvas, politiką, sveikatos ir saugos mokymus, o taip pat ir rekomendacijas, kurios naudingos rengiant naujus mokymus projekto vykdymo metu. Šioje iniciatyvoje taip pat dalyvavo tokios valstybės kaip Ispanija, Belgija, Airija, Suomija, Prancūzija, Graikija, Vokietija, Italija, Portugalija, Lenkija ir Slovėnija. Milžinišką indėlį projekte padarė ir didžiausios Lietuvos statybos įmonės bei valstybinės institucijos.2019-05-09

Paskelbtas galutinis Statybos sektoriaus profesinio standarto projektas

kpmpc logo

Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras paskelbė galutinį  Statybos sektoriaus profesinio standarto projektą . Jame

pateikiami statybos darbuotojų (LTKS II-V lygių) ir statybos inžinierių (LTKS VI-VIII lygių) kvalifikacijų aprašai.

Standartas rengiamas tvirtinimui.2019-05-07

Išaiškinti  „Apdailos montuotojas 2019“ nugalėtojai

Vienuolikos statybinio profilio šalies profesinių mokyklų atstovai varžėsi konkurse „Apdailos montuotojas 2019“, vykusiame didžiausioje statybų parodoje RESTA.

Komandos, kuriose dirbo po du mokinius, per dvi dienas turėjo pagal brėžinį sumontuoti gipso kartono konstrukciją su ypač sudėtingu stogeliu.

Konkurse dalyvavo Tauragės, Kėdainių, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio rengimo centrų, Telšių regioninio profesinio mokymo centro, Kauno technikos profesinio mokymo centro,  Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, Mažeikių politechnikos mokyklos, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro ir Vilniaus statybininkų rengimo centro komandos.

„Atidžiai stebėjome konkurso dalyvių darbą. Rūpėjo ne tik galutinis rezultatas. Svarbu buvo ir darbų sauga, sekėme tvarką darbo vietoje, kaip laikomasi asmeninių darbo saugos reikalavimų“, - teigė vertinimo komisijos pirmininkas Lietuvos statybininkų asociacijos kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas Robertas Encius. Šį kartą už puikų „vaizdą“ galima buvo pelnyti tik kelis balus.  Rezultatus lėmė konstrukcijų matmenys, o juos komisija tikrino kruopščiai. Tai atsispindėjo ir galutiniuose rezultatuose.

Pirmąją vietą konkurse iškovojo Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos atstovai. Antroje vietoje greičiausiai su užduotimi susitvarkę Vilniaus statybininkų rengimo centro vaikinai nuo nugalėtojų atsiliko tik 5 taškais. Treti liko Kėdainių profesinio rengimo centro jaunieji apdailininkai.

Vertinimo komisijos pirmininkas taip pat pastebėjo, kad buvo akivaizdžiai matoma, jog konkurso dalyviams patinka jų darbas, tačiau jiems dar trūko pasitikėjimo savimi. „Nepamiškime, kad tai tik, galima sakyti, pirmasis jų vertinimas. Dabar lauks egzaminai mokymo centre ir STATREG kortelė“, - sako Robertas Encius.

„Apdailos montuotojas 2019“ konkurso organizatoriai – Lietuvos statybininkų asociacija, UAB „Knauf“, Vilniaus statybininkų rengimo centras, Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.
2019-03-19

Nauji BIM mokymai ir BIM kompetencijos brigadininkams


Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia registruotis į naujus praktinius BIM (statinio informacinio modeliavimo) mokymus, skirtus brigadininkams ir aukštos kvalifikacijos (IV-V lygio) statybininkams 2019-04-03 Vilniuje.

Baigę šiuos mokymus, įgysite žinių ir įgūdžių, reikalingų statinio informacinio modelio naudojimui, galėsite planšetėje ar išmaniajame telefone skaityti, suprasti skaitmeninius brėžinius ir jais vadovautis.

Baigus mokymus, galimas kompetencijos vertinimas įgytai BIM taikymo kompetencijai.

Mokymai vyks: balandžio 3 d., pradžia 8.00 val., VSRC (Laisvės pr. 53, Vilnius)

BIM mokymai, kaina vienam asmeniui: 64 EUR (įmonės , gavusios ES paramą pagal LSA vykdomą projektą, už kiekvieną dalyvį mokės 32 EUR. Kita dalis bus dengiama iš ES fondų.)

BIM kompetencijų vertinimas, kaina vienam asmeniui: 39 EUR

Jeigu neturite statybininko kortelės, teigiamai įvertinus kompetenciją,  kortelės kaina: 10EUR.

Mokymų programa: spauskite čia

Registruotis į mokymus: spauskite čia

Daugiau informacijos: info@statreg.lt arba telefonu: 85 262 25 53

 

2019-02-18

Įvertinti fasadų montuotojai

2019 m. vasario 15 d. STATREG kompetencijų vertintojai lankėsi langų, durų ir kt. fasado elementų montavimo darbus vykdančios UAB „Rukvina“ objekte. Čia įvertinti 9 montuotojai, jiems bus išduotos statybininko kortelės.

Žinių vertinimo klausimai apie pastato energinį efektyvumą (naudingumą) montuotojams pasirodė sunkesni, nei pademonstruoti praktinius montuotojo įgūdžius.

Statybininko kortelę gali gauti visi statybos sektoriaus darbuotojai, patvirtinę turimas kompetencijas. Daugiau informacijos – čia.

 


UAB „Grinda“ darbininkams išduotos statybininko kortelės

STATREG komanda lankėsi UAB „GRINDA“, kur 23 darbininkams įteiktos kompetenciją įrodančios statybininko kortelės.

„Stebime situaciją Europoje, Skandinavijos šalyse ir nenorime atsilikti. Statybininko kortelėje telpa visa žmogaus istorija – kompetencijos, kvalifikacija, darbų saugos išmanymas. Tai yra darbų kokybės garantas“, – teigia Kęstutis Vaicekiūtis, UAB „Grinda“ direktorius.

„Grinda“ ketina tęsti kompetencijų vertinimą ir statybininko korteles išduoti visiems įmonės darbininkams.

Įmonės ar privatūs asmenys, norintys įsivertinti kompetencijas ir gauti kompetenciją įrodančią statybininko kortelę, gali tą padaryti čia: https://statreg.lt/lt-lt/page/uzsisakyti-kortele.2019-01-17

Kviečiame į seminarą „Statybos įmonių darbuotojų kompetencijų vertinimas. STATREG sistema

Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) Klaipėdos klubu pristato naują iniciatyvą, padėsiančią statybos įmonėms paprasčiau planuoti personalo išteklius, gauti informaciją apie įsidarbinti atėjusius specialistus, organizuojamus seminarus, o ateityje ir paprasčiau vykdyti darbuotojų laiko apskaitą, įėjimo kontrolę ir kitas naudingas funkcijas.

Statybos įmonių vadovus bei už personalą ir mokymus atsakingus darbuotojus kviečiame į seminarą, kurio metu bus pristatyta  STATREG  kompetencijų vertinimo sistema, statybininko kortelė, kompetencijų ir statybos darbų klasifikavimo principai, statybos sektoriaus  profesinio standarto naujovės ir statybos darbų klasifikavimo principai.

Seminaras vyks 2019 m. sausio 23 d. nuo 10.00 val.  Klaipėdos mokslo ir technologijų parko konferencijų salėje (V. Berbomo 10, 101 kab., Klaipėda). Į seminarą prašome registruotis užpildę nuorodoje pateiktą formą:

https://goo.gl/forms/L6JZR3VX2Pb5HhHE3

Formą prašome užpildyti ir toms įmonėms, kurios neturi galimybės į seminarą deleguoti savo atstovų. Su šiomis įmonėmis LSA atstovai susisieks vėliau.

Telefonas pasiteirauti: 85 262 25 53


2018-12-07

Darbuotojų poreikio apklausa

LR Vyriausybė planuoja įvesti kvotų sistemą darbuotojams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių. Be to, Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (buvusi Darbo birža) planuoja resursus darbuotojų perkvalifikavimui. Agentūra „Beta“ prie LR Aplinkos ministerijos planuoja statinių renovacijos programą, atsižvelgdama į statybos bendrovių turimus darbo išteklius.


Visi išvardinti uždaviniai reikalauja išsamesnės įmonių turimų ir trūkstamų specialistų analizės, kuri įmanoma tik turint rinkos dalyvių nuomonę. Todėl Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su Lietuvos statybininkų asociacija ir kitomis šakinėmis asociacijomis siekia nustatyti darbuotojų poreikį ir kviečia įmonių vadovus ir / arba personalo vadovus iki š. m. gruodžio 21 d. užpildyti darbuotojų poreikio apklausą Statreg.lt sistemoje.

Statreg.lt – tai darbuotojų savanoriško kompetencijų ir kvalifikacijų vertinimo sistema, informacinis portalas, kompetencijų registras ir darbo poreikio analizės įrankis.

Apklausos rezultatai padės įvertinti darbo rinką,  prognozuoti jos pokyčius, numatyti priemones darbo aplinkos gerinimui. Įmonių pateikti apklausos duomenys bus perduoti Užimtumo tarnybai, Migracijos departamentui ir Švietimo ir mokslo ministerijai. Tai suteiks Užimtumo tarnybai galimybę kryptingiau organizuoti paslaugas, derinant darbo rinkos pasiūlą ir paklausą.

Remiantis apklausos rezultatais, Lietuvos pramonininkų konfederacija siūlys LR Vyriausybei, kad Migracijos departamentas reikalautų iš prašančių darbo vizos asmenų nurodyti, kurioje iš sąraše esančių bendrovių imigrantas ketina įsidarbinti. Bus siūloma, kad darbo viza būtų suteikiama tik asmenims, kuriuos sutinka įdarbinti viena iš apklausoje dalyvavusių įmonių.

Visi užsiregistravę ir apklausą užpildę vartotojai galės matyti apklausos rezultatus ir stebėti darbuotojų judėjimą (ar išsakytas darbuotojų poreikis bus patenkintas). Vis dėlto, Lietuvos pramonininkų konfederacija, kaip apklausos organizatorius, negarantuoja, kad apklausą užpildžiusioms įmonėms bus pasiūlyti pageidaujami darbuotojai.

Apklausos pildymas yra nemokamas, o nuo 2019 sausio 1 d. patikimumui užtikrinti ir apklausos administravimo kaštams padengti bus taikomas 5 EUR mokestis už kiekvieno darbuotojo poreikį.

Kaip pildyti apklausą?

Duomenų patikimumui ir atsekamumui užtikrinti, apklausą sistemoje gali pildyti tik registruoti vartotojai, todėl, jeigu dar nesate registruotas Statreg.lt vartotojas, prašome skirti iki 1 min. registracijai Statreg.lt sistemoje.

Pildydami apklausą, pirmiausia pasirinkite atstovaujamą sektorių, po to veiklos sritį ir profesiją pagal Lietuvos profesijų klasifikatorių. Pasirinkite regioną, kuriame darbuotojai turėtų dirbti. Savivaldybė identifikuojama pagal įmonės registraciją. Teisingai nurodykite įmonės e. paštą ir telefoną. Šie kontaktai, reikalui esant, bus naudojami komunikacijai su asmenimis, ketinančiais dirbti jūsų įmonėje.


2018-11-30

Paskelbtas Statybos sektoriaus profesinio standarto projektas

 

kpmpc logo

Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras paskelbė papildytą  Statybos sektoriaus profesinio standarto projektą . Jame

pateikiami statybos darbuotojų (LTKS II-V lygių) ir statybos inžinierių (LTKS VI-VIII lygių) kvalifikacijų aprašai.

Visi kviečiami susipažinti ir teikti savo nuomonę bei pasiūlymus.

2018-10-17

Vertintojus stebina Lietuvos statybininkų žinios ir gebėjimai

Statybos darbuotojų vertinimo sistemos STATREG vertintojus maloniai stebina puikūs Lietuvos statybininkų-darbininkų žinios ir gebėjimai.
„Statybininkų vertinimai įsibėgėja ir jau turime pirmąjį dešimtukininką, - šypsosi STATREG sistemos koordinatorius Robertas Encius. – Juo tapo 38-erių metų UAB „Naresta“ brigadininkas Tadeuš Gušča. Su Statybininko kortele susietame STATREG Statybininko profilyje puikuojasi V lygio, pagal Lietuvos kvalifikacijų sandarą, kompetencijos monolitinių konstrukcijų betonavimo ir surenkamų gelžbetoninių konstrukcijų montavimo srityse“.Šiandien statybininkas jau ne tik turi išmanyti savo amatą, bet ir turėti specialius įgūdžius, kaip tinkamai atliekant vieną arba kitą darbą, įrengiant vieną ar kitą sistemą pasinaudoti informacinių technologijų priemonėmis, naudotis specializuota programine įranga, moderniais šiuolaikiškais prietaisais bei įrankiais.

STATREG kompetencijų vertintojai savo darbą pradėjo tik šių metų birželį ir jau per nepilną pusmetį įvertino 440 darbininkų. Iš 82 šiemet surengtų vertinimų kol kas tik vienintelis vertinamasis pelnė visų trijų vertintojų aukščiausius balus.

„Kolegų draugiškai vadinamas Tadiku, „Narestos“ brigadininkas – tikras autoritetas savo kolegoms. Savo pasisakymuose kolegos ne vieną kartą pažymėjo, kad jiems pagal pareigas šio ar ano žinoti nereikia, nes jei ko prireikia, tai pakanka pasiklausti brigadininko Tadiko ir daryti taip, kaip jis pasakys. O jei klausimas labai sunkus ir jei kas galėtų žinoti atsakymą, tai tik Tadikas“,- pasakoja apie savo įspūdžius STATREG vertintojai.

Darbininkui nebūdinga didžioji darbo dalis – kompiuteris su braižymo programa. Tačiau, Tadeušo įsitikinimu, tai yra būtina, nes taip greičiau ir tiksliau galima rasti brėžiniuose reikalingą informaciją, net jei ji tekstu ir neparašyta. Kad greičiau ir tiksliau galima ją būtų perduoti vykdymui – kompiuteris visada yra nešiojamoje stoginėje. Brigadininkas jau planuoja ir kitą vertinimą – norėtų pasimokyti ir pradėti dirbti su skaitmeniniu statinio modeliu vietoje dabar naudojamų brėžinių!

„Labiausiai mus nustebino ne tik išsamios žinios, bet ir ne mažiau sumanus jų pritaikymas savo brigados darbe, paprasti, ūkiški, taiklūs sprendimai, naudojama įranga ir net darbo procesų patobulinimai“,- pasakoja vertintojai.


2018-07-13

Vyko pirmųjų STATREG rezultatų aptarimas

Liepos 10 d. buvo surengta diskusiją su STATREG veiklose jau dalyvaujančiais ir prie iniciatyvos netrukus ketinančiais prisijungti specialistais ir įmonių atstovais. Susitikime buvo aptarti pirmieji kompetencijų vertinimo rezultatai ir išklausyti pasiūlymai proceso tobulinimui.

Šiltasis metų laikas darbingas ne tik statybvietėse – LSA Kompetencijų vertinimo skyrius jau surengė kompetencijų vertintojų, įmonių personalo vadovų mokymus, organizavo pirmuosius darbininkų kompetencijų vertinimus įmonėse. STATREG jau turi 13 ekspertų – kompetencijų vertintojų, o iniciatyvos įgyvendinime jau aktyviai dalyvauja tokios įmonės kaip „Eikos statyba“, „Raseinių statyba“, „Hidrostatyba“. „Alvora“, „Naresta“ ir kitos.
2018-06-21

Prasidėjo darbininkų kompetencijų vertinimas įmonėse

Birželio 20 d. vyko įmonės „Eikos statyba“ darbininkų kompetencijų vertinimas. Šios įmonės darbininkų grupės teorines žinias ir praktines kompetencijas tikrino patvirtinti STATREG kompetencijų vertintojai.

Duomenys apie darbininkų kompetencijas ir jų lygį atsidurs STATREG sistemoje, o darbuotojams bus išduotos Statybininko kortelės.

Teorinėje kompetencijų vertinimo dalyje darbuotojai žodžiu atsako į klausimus iš atitinkamos kompetencijų srities. Praktinių įgūdžių vertinimas atliekamas darbo vietoje arba priskirto profesinio rengimo centro mokomojoje bazėje.

Įvertinti darbuotojai, būdami STATREG naudotojais ir turėdami Statybininko korteles, galės greitai ir patogiai įrodyti savo profesinių kompetencijų lygį ir naudotis kitomis STATREG naudomis. Darbdaviai galės naudotis STATREG kaip patogiu įrankiu tvarkyti ir valdyti informaciją apie savo darbuotojų kompetencijas.

Artimiausiu metu numatyti darbininkų kompetencijų vertinimai ir kitos Lietuvos statybininkų asociacijos įmonėse.

 

2018-06-12

Patvirtinti STATREG kompetencijų vertintojai

Birželio 1 d. Vilniuje vyko mokymai, kuriuose statybos darbų ekspertai buvo ruošiami vykdyti darbininkų kompetencijų vertinimo veiklas.

Mokymus organizavo Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Kompetencijų vertinimo skyrius, įgyvendindamas STATREG iniciatyvą.

Dalyviams buvo išduoti mokymo programos išklausymą patvirtinantys pažymėjimai, o LSA patvirtino 13 STATREG kompetencijų vertintojų sąrašą.

Kompetencijų vertintojai tikrins statybos darbininkų, siekiančių jų kompetencijų pripažinimo, žinias ir praktinius įgūdžius. Šiai veiklai buvo atrinka kompetentingų specialistų, atitinkančių iškeltus reikalavimus, grupė.

Kompetencijų vertintojų mokymai toliau vyks periodiškai siekiant pasirengti efektyviam darbininkų kompetencijų ir kvalifikacijų vertinimo sistemos darbui, o vertintojų sąrašas ateityje pasipildys naujais specialistais.

  

 

2018-04-03

Reikalingi  kompetencijų vertintojai

Šiuo metu ieškome kompetencijų vertintojų. Kompetencijų vertinimas ir kvalifikacijos suteikimas yra atsakingas ir svarbus darbas, todėl bus atrinkti kompetentingi statybos sektoriaus specialistai, kuriems keliami šie reikalavimai:

 • darbinė patirtis: ne mažesnė kaip 6 metai praktinio darbo vertinamoje srityje arba vertinimo darbininkų atliktų darbų praktikoje ar mokymo įstaigos praktinio mokymo bazėje t.y. praktinio mokymo bei darbų kokybės kontrolės srityse. Daugiau informacijos apie kompetencijų vertinimo sritis: kompetencijų vertinimo veiklos sritys;
 • išsilavinimas: aukštasis, aukštesnysis ar profesinis išsilavinimas ir 4 kvalifikacijos lygio (pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą) patvirtinimas vertinamoje srityje;
 • kvalifikacija: atestuotas vadovas statybos pagrindinių techninės veiklos sričių (išduotas VĮ SPSC ar kitos įgaliotos organizacijos arba kitas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas atitinkamoje vertinimo srityje);
 • rekomendacijos: ne mažiau kaip 3 rekomendacijos (iš jau patvirtinto kompetencijų vertintojo, turinčio VĮ SPSC ar kitos įgaliotos organizacijos atestatą, inžinieriaus, darbdavio). Šiame etape nereikės pateikti rekomendacijos iš jau patvirtinto kompetencijų vertintojo.

Kompetencijų vertinimo veiklos ir mokymai taip pat bus organizuojami ir regionuose, todėl kompetencijų vertintojams gali tekti vykti į mūsų pasirinktus centrus. Planuojama, kad pradžioje šiam darbui reikės skirti 1-ą darbo dieną per mėnesį. Informuojame, kad yra numatytas apmokėjimas už atliktą darbą. Kompetencijų vertinimas vyks vadovaujantis suderintu grafiku, apie kurį informuosime iš anksto.

Jeigu jus sudomino šis skelbimas ir atitinkate išvardintus kriterijus, susiekite su mumis. Daugiau informacijos: info@statreg.lt arba telefonu: 8 5 2622553.

 

 

2018-04-02

Pradėjo veikti atnaujintas STATREG portalas

Informuojame, kad nuo 2018 balandžio 3 dienos pradėjo veikti atnaujintas STATREG portalas. Jame patalpinta daugiau informacijos, prasiplėtė portalo funkcionalumas, todėl atsirado daugiau galimybių jo naudotojams. Kviečiame išbandyti bei aktyviai naudotis šiais privalumais.

Portalas nuolat vystomas, todėl būsime dėkingi jei padėsite mums tobulėti. Pastebėję trūkumų, susisiekite su mumis: info@statreg.lt arba telefonu: 8 5 2622553.

{{msg}}